REKLAMA

Samorządowcy kontra Poczta, dramat uchodźców

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-24 18:50
Prowadzący:
Czas trwania:
12:37 min.
Udostępnij:

Samorządowcy dostali mail, w którym Poczta Polska domaga się spisu wyborców potrzebnego do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Podobne żądania wysuwają wojewodowie. Samorządowcy są oburzeni i zapowiadają, że danych osobowych nie udostępnią. Argumentują, że nie ma podstawy prawnej, która by ich do tego zmuszała. Tymczasem unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders stwierdził, że sprawą wyborów w Polsce powinna zająć się Rada Unii Europejskiej w ramach procedury z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. To ten sam artykuł, który w grudniu 2017 r. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski za naruszenia praworządności. Rozwiń »

Prezydenci 10 europejskich miast zadeklarowali gotowość przyjęcia małoletnich uchodźców, którzy bez opieki przebywają w obozach na wyspach Greckich i na granicy z Turcją. Sytuacja humanitarna w obozach dla uchodźców jest dramatyczna, co sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zachorowania wykryto już w dwóch placówkach. O sytuacji uchodźców opowiada Dominika Michalak z Fundacji Ocalenie.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Dziesiejsze wydanie przygotowali: Ryszard Łuczyn, Piotr Sobolewski i Karol Tokarczyk.
Autorkami oprawy graficznej są Małgorzata Gryniewicz i Joanna Pamuła, a oprawę dźwiękową i muzyczną przygotował Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.
Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA