REKLAMA

Plan Gowina, wirus w Afryce

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-28 18:30
Prowadzący:
Czas trwania:
19:01 min.
Udostępnij:

Jarosław Gowin przedstawił strategię “Bezpieczny Obywatel”, dotyczącą zwalczania epidemii i powrotu państwa do normalności. Gowin i jego współpracownicy proponują powołanie pełnomocnika rządu ds. walki z koronawirusem w randze wicepremiera i szybkie odmrażanie gospodarki w regionach z małą liczbą zakażeń. Były wicepremier podkreślił, że do skutecznego zwalczania epidemii konieczne jest zwiększenie liczby punktów diagnostycznych i testowanych osób. Opowiedział się również za przygotowaniem i aktualizacją mapy odporności. O planie Gowina więcej mówi analityk ds. politycznych Ryszard Łuczyn. Rozwiń »

Państwa afrykańskie są szczególnie narażone na humanitarne i gospodarcze efekty epidemii koronawirusa. Dziś odbyła się wideokonferencja liderów państw Sahelu, czyli Burkina Faso, Mali, Czadu, Mauretanii i Nigeru, z przedstawicielami Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Unii Afrykańskiej i ONZ. O stanie epidemii w Afryce opowiedział nam Marcin Podleśny, koordynator ds. programowych Polskiej Akcji Humanitarnej.

Prowadzą Karol Tokarczyk i Paweł Wiejski.

Dzisiejsze wydanie przygotowali: Karol Tokarczyk, Paweł Wiejski, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Autorkami oprawy graficznej są Małgorzata Gryniewicz i Joanna Pamuła, a oprawę dźwiękową i muzyczną przygotował Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i i promuje podcast.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu, wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA