REKLAMA

Czy chlorochina leczy COVID-19?

Fakt, nie mit
Data emisji:
2020-04-29 16:50
Audycja:
Czas trwania:
02:12 min.
Udostępnij:

Z chlorochiną i jej pochodnymi łączono wielkie nadzieje – ten, od dawna znany lek, miał leczyć COVID-19 i ratować pacjentów, którzy znajdują się już na skraju śmierci. Promował go nawet prezydent USA. Problem w tym, że wiele doniesień na temat tej substancji na razie nie potwierdziło się, a w dodatku jej zażywanie może być niebezpieczne.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
fakt nie dzień dobry tu Aleksandra Stanisławska bloga Crazy nauka audycji Homo science serii fakt, niemniej rozbraja na zmianę z Piotrem Stanisławskim bitej plotki związane skoro na wirusa czy chlor China to skuteczne leki na Crohna wirusa Kleosina znana jest od kilku dekad stosowana m.in. w leczeniu malarii i reumatoidalnego zapalenia stawów w niektórych krajach w tym w Polsce można ją podawać pacjentom z ciężką postacią KOV 19, ale czy jej skuteczność wobec tej choroby Rozwiń » została potwierdzona ile ten powinno się podawać wszystkim chorym na kawie 19 odpowiedź nie jest prosta, bo wciąż trwają badania kliniczne tej substancji oraz Hydro Cyklon Chiny, czyli mniej toksycznej pochodnej leku na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać kilka tygodni jednak póki co światowa organizacja zdrowia i amerykańskiej edycji ostrzegają przed niekontrolowanym zażywaniu tego leku w walce z 19, dlaczego po pierwsze, jeszcze nie wiadomo czy rzeczywiście okaże się skuteczny wobec Korona wirusa, a po drugie, może wywoływać poważne skutki uboczne takie jak zaburzenia rytmu serca w skrajnym przypadku zażycie chloru Chiny, tyle że uwaga w wersji przeznaczonej do czyszczenia akwariów spowodowało śmierć mężczyzny w Arizonie człowiek ten zaaplikował sobie chlor China po tym, jak prezydent Tramp zachęca Amerykanów dostosowania tej substancji w celu zwalczania Korona wirusa z kolei Hydro psycholog China silnie promuje francuski naukowiec prof. Lidię raport twierdzi, że dzięki tej substancji podawanej wraz z 1 z antybiotyków uzyskał stuprocentową wyleciał ilość chorych Narkowicz 19 jednak inni naukowcy wytknęli mu to, że jego badania zawierają poważne błędy metodologiczne i w związku z tym nie mogą być wiążące jutro po 1655 zapraszam na kolejną odsłonę poradnika faktu limit w radiu TOK FM o mitach związanych z Koroną wirusem może też poczytać na blogu Crazy nauka kotka Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FAKT, NIE MIT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA