REKLAMA

Kolejny etap łagodzenia, szwedzki wyjątek

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-29 19:30
Prowadzący:
Czas trwania:
18:44 min.
Udostępnij:

Dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski mówili o kolejnych etapach łagodzenia restrykcji gospodarczych. Po majówce zostaną otwarte żłobki i przedszkola, wróci sprzedaż w galeriach handlowych i ponownie otwarte zostaną niektóre instytucje kultury. Jednocześnie premier i minister zdrowia przestrzegali, że nadal obowiązują reguły dotyczące dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa oraz zakaz zgromadzeń i spotkań towarzyskich. Rozwiń »

Kolejne kraje europejskie szykują się do luzowania restrykcji, ale jest jedno państwo, w którym od początku epidemii ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym jest niewiele. Szwecja to jedyne państwo w Europie, które nie zdecydowało się na zamknięcie wszystkich szkół i sklepów, i w którym otwarte są bary i restauracje. Według krytyków liberalne podejście doprowadziło do wielokrotnie większej liczby ofiar śmiertelnych niż w pozostałych krajach skandynawskich. O szwedzkim wyjątku rozmawiamy z Katarzyną Tubylewicz, pisarką, publicystką i tłumaczką, która od lat mieszka w Sztokholmie.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Dzisiejsze wydanie przygotowali: Hanna Cichy, Paweł Wiejski, Marcin Bąba i Ryszard Łuczyn.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA