REKLAMA

Propaganda TVP, wyciekły pakiety wyborcze

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-04-30 21:40
Prowadzący:
Czas trwania:
20:12 min.
Udostępnij:

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 6 maja rząd zgodzi się na otwarcie żłobków i przedszkoli. Ostateczną decyzje mają podejmować organy prowadzące, czyli głównie władze samorządowe. Już wczoraj pojawiły się pierwsze reakcje samorządowców. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oznajmił, że warszawskie placówki nie będą otwarte po majówce. Przedszkoli i żłobków nie otworzą również władze Poznania, Łodzi i Szczecina, wahają się prezydenci Krakowa czy Wrocławia. Rozwiń »

Wczoraj na konferencji prasowej Stanisław Żółtek, kandydat na prezydenta Polski, pokazał pakiet wyborczy, który ma trafić do naszych skrzynek. Kandydat twierdzi, że druk otrzymał od jednej z firm, która zajmuje się ich pakowaniem. Karta do głosowania nie ma żadnych zabezpieczeń, więc łatwo ją będzie sfałszować. Będzie ją można wydrukować na kolorowej drukarce lub skserować, gdyż nie ma na niej hologramów czy znaków wodnych.

Wojciech Szacki i Ryszard Łuczyn z naszego działu politycznego zbadali, jak wygląda narracja obozu rządzącego. Głównym narzędziem propagandowym są media publiczne, szczególnie pierwszy program TVP i Wiadomości, które w marcu oglądało prawie 3,6 mln Polaków. O szczegółach propagandowej machiny opowiada Ryszard Łuczyn.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Dzisiejsze wydanie przygotowali: Paweł Wiejski, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i promuje podcast.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA