REKLAMA

Krótkie metraże na 60. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Kultura w domu
Data emisji:
2020-05-11 10:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01:50 min.
Udostępnij:

Wiadomo, że mimo pandemii będzie i to w całości online. W czasie jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego tradycyjnie odbędą się wszystkie konkursy. Jeszcze w czasie wyboru propozycji do międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych festiwalowi selekcjonerzy liczyli na lżejsze produkcje. Tymczasem autorzy dostarczyli im filmy, których bohaterowie mierzą się z prawdziwymi problemami, zauważa Dagmara Romanowska kuratorka sekcji fabularnej festiwalu.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Łukasz Wojtusik zapraszam wiadomo, że mimo pandemii będzie i to w całości online z wszystkimi planowanymi konkursami mowa w krakowskim festiwalu filmowym, którego jubileuszowa edycja rozpocznie się pod koniec maja jeszcze w czasie wyboru propozycji do Międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych festiwalowi selekcjonerzy liczyli na nieco lżejsze produkcje tymczasem autorzy dostarczyli filmy, których bohaterowie mierzą się z prawdziwymi problemami zauważa Dagmara Romanowska Rozwiń » kuratorka sekcji fabularnej festiwalu są to tematy związane ze śmiercią osób bliskich sytuację gwałtu pokazywane ze strony nie ofiary, a rodziny ofiary są tu historie międzypokoleniowego przekazywanie odpowiedzialności tego ciężaru uniesienia życia i momentu, kiedy finalnie przestaje się być dzieckiem i trzeba wziąć za bary z tym co przynosi los co ważne udało się trudne tematy zamknąć w krótkiej konkursowej formie na pewno będą to historie, które udowodnią, że w ciągu kilkunastu 30 minut można zrealizować naprawdę wielkie poruszające i mądre kino oprócz konkursu filmów krótkometrażowych na festiwalu nie zabraknie także innych propozycji w konkursach fabularnym do filmu muzyk żyli sobie także najlepszą polską produkcję festiwalową osobnym konkursie, a 60 krakowski festiwal filmowy w sieci od 31maja do 7czerwca z kolei upraw domu na antenie Radia TOK FM od poniedziałku do piątku od dziesiąty 20 i 1420 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: KULTURA W DOMU

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA