REKLAMA

Nowa terapia, paszporty dla odpornych

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-05-06 10:20
Prowadzący:
Czas trwania:
16:12 min.
Udostępnij:

Szereg państw rozważa monitorowanie odporności na koronawirusa i uprzywilejowywanie ozdrowieńców. Wprowadzenie paszportów immunologicznych sprawiłoby, że osoby, które przeszły chorobę, nie musiałyby m.in. nosić maseczek i mogłyby się swobodnie poruszać w czasie zaostrzenia epidemii. Paszport ułatwiłby również pracę firm, które nie musiałyby nadmiernie reorganizować pracy. Przykłady, zasady działania i wątpliwości etyczne dotyczące paszportów immunologicznych przytacza analityk ds. zdrowotnych Piotr Żakowiecki. Rozwiń »

Pojawiają się kolejne sygnały o wykorzystaniu przeciwciał monoklonalnych w terapii COVID-19. Są to cząsteczki wytwarzane laboratoryjnie w oparciu o przeciwciała występujące naturalnie. Stosowane m.in. w leczeniu chorób autoimmunologicznych i nowotworów. Przeciwciała monoklonalne skutecznie wykorzystano między innymi w terapii przeciwko wirusowi Ebola.
Badania nad zastosowaniem przeciwciał monoklonalnych toczą się równolegle w wielu ośrodkach na świecie i zaczynają przynosić pierwsze wyniki.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Dzisiejsze wydanie przygotowali Piotr Żakowiecki, Paweł Wiejski, Marcin Bąba i Ryszard Łuczyn.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA