REKLAMA

Ruch jest dobry dla serca ! A jeśli ono jest chore ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-05-07 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

W tym tygodniu mówimy o dobrym wpływie aktywności fizycznej na serce. Przypomnijmy, że dla serca wskazany jest wysiłek dynamiczny, trening cardio - taki, jak na przykład nordic walking, bieganie i pływanie. Rozwiń »

Pojawia się pytanie. To wszystko dobre jest dla zdrowych, ale czy osoba która ma zdiagnozowaną chorobę serca i arytmię może uprawiać jakąś aktywność fizyczną ?
Można stwierdzić, że generalnie sport rekreacyjny jest wręcz zalecany pacjentom ze
schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, jedynie za wyjątkiem stadium dekompensacji.
Wspomniane spacery, nordic walking, pływanie czy jazda na rowerze, uprawiane dla
przyjemności i w umiarkowanym natężeniu, wspomagają efekty terapii kardiologicznej,
poprawiają samopoczucie pacjenta, przedłużają życie.
Co innego wyczerpujące treningi i sporty wyczynowe - tu specjaliści ostrzegają. Grupy schorzeń kardiologicznych, takie jak na przykład arytmogenna kardiomiopatia prawej komory, czy kardiomiopatia przerostowa, to przypadki, w których sport wyczynowy jest przeciwwskazany ze względu na to, że może pogarszać przebieg choroby i nasilać arytmie.
W przypadku migotania przedsionków, jeśli nie mamy odpowiedniej kontroli nad tętnem, to
sport należy traktować bardzo ostrożnie i z intensywniejszą aktywnością poczekać poczekać do
momentu, kiedy tętno będzie dobrze ustabilizowane. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska w tym tygodniu mówimy o dobrym wpływie aktywności fizycznej na serce przypomnijmy, że dla serca wskazany jest wysiłek dynamiczny trening cardio tak jak np. nordic-walking bieganie pływanie pojawia się pytanie to wszystko dobry zdrowy, ale czy osoba, który ma zdiagnozowaną chorobę serca arytmią może uprawiać jakąś aktywność fizyczną można stwierdzić, że generalnie sport rekreacyjny jest wręcz zalecany pacjentom ze Rozwiń » schorzeniami układu sercowo-naczyniowego jedynie za wyjątkiem stadium de kompensację wspomniany spacer nordic-walking pływanie czy jazda na rowerze uprawiany dla przyjemności i umiarkowanym natężeniu wspomagają efekty terapii kardiologicznej poprawiają samopoczucie pacjenta przedłużają życie co innego wyczerpujące treningi i sporty wyczynowe tu specjaliści ostrzegają grupy schorzeń kardiologicznych tak jak np. art mogę na kardiomiopatię prawej komory czy kardiomiopatia przerostowa to przypadki, w których sport wyczynowy jest przeciwwskazany ze względu na to, że może pogarszać przebieg choroby na Śledź arytmii w przypadku migotania przedsionków, a jeśli nie mamy odpowiedniej kontroli nad 1 ze sport należy traktować bardzo strasznie i intensywniejsze aktywnością poczekać do momentu, kiedy ten będzie dobrze ustabilizowany więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA