REKLAMA

Serce a ruch - podsumowanie !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-05-13 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Przez cały tydzień Przewodnik medyczny poruszał temat: serce a ruch. Dziś podsumowanie. Rozwiń »

Ruch jest niezbędny dla tego, by nasz układ sercowo - naczyniowy dobrze funkcjonował.Jeżeli ktoś z Państwa pamięta zasadę - 3 x 30 x 130. czyli powinniśmy uprawiać aktywność fizyczną, co najmniej trzy razy w tygodniu, przez minimum trzydzieści minut, z poziomem tętna około 130 uderzeń, to mam informację. Jest ona już nieaktualna. Według WHO - umiarkowany wysiłek podejmowany powinien być pięć razy w tygodniu.

Jaki wysiłek ? Na pewno nie tzw "pakowanie" na siłowni podnoszenie ciężarów itp.

Dla serca najlepszy jest wysiłek aerobowy taki jak: piesze wycieczki, bieganie, jazda na rowerze, rolkach, wrotkach lub łyżwach, pływanie, bieganie na nartach, aerobik, szybie chodzenie, wchodzenie po schodach, praca fizyczna w ogrodzie. A co to znaczy umiarkowany wysiłek fizyczny ? Umiarkowana aktywność fizyczna to taka, która powoduje zmęczenie oceniane przez pacjenta na 5-6 punktów w skali 10-stopniowej.

Innym miarą jest zalecane przez WHO przejście dziennie 10 000 kroków.


Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dr Ewa Podolska przez cały tydzień przewodnik medyczny poruszał temat serce, a ruch dziś podsumować ruch jest niezbędny do tego, by nasz układ sercowo naczyniowych dobrze funkcjonował, jeżeli ktoś z państwa pamięta zasady 3× 30× 130, czyli powinniśmy uprawiać aktywność fizyczną co najmniej 3× w tygodniu przez minimum 30 minut z poziomem ten na około 130 zdarzeń to mam informacji jest ona już nieaktualne wg WHO światowej organizacji zdrowia Rozwiń » umiarkowany wysiłek podejmowany powinien być 5× w tygodniu, jakim się na pewno nie tzw. pakowanie na siłowni podnoszenie ciężarów itp. dla serca najlepszy jest wysiłek aerobowy teki jak jest wycieczki bieganie jazda na rowerze rolkach wrotkach lub łyżwach pływanie bieganie na nartach aerobik szybkie chodzenie wchodzenie po schodach praca fizyczna w obrocie, a co to znaczy umiarkowany wysiłek fizyczny umiarkowana aktywność fizyczna to taka, która powoduje zmęczenie oceniane przez pacjenta na 56 punktów w skali dziesięciostopniowej inną miarą jest zalecane przez WHO przejście dziennie 10 000 kroków przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA