REKLAMA

Czy ptaki faktycznie atakowały wieżę systemu 5G?

Fakt, nie mit
Data emisji:
2020-05-14 16:50
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
02:03 min.
Udostępnij:

Na popularnym w sieci filmie widzimy stado ptaków łapiących wystające z wieży telefonii komórkowej elementy. Zwierzęta zachowują się dziwnie, a nawet podejrzanie. Ale tylko dla ludzi, którzy nie są specjalistami - ornitolodzy szybko rozpoznali gatunek, dla którego to normalne zachowanie. No a wieża nie działa w systemie 5G.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
fakt nie dzień dobry tu Piotr Stanisławski bloga Crazy nauka audycji Homo science serii fakt nimi rozbraja zmiany Aleksandra Stanisławska mity i plotki związane z grona wirusem kilka razy już mówiliśmy o fałszywych informacjach na temat sieci 5 takie, które szczególnie rozwinęły się podczas trwania pandemii przeciwnicy tej technologii poszukują czasem dość desperacko dowodów na jej rzekomą szkodliwość ostatnio pojawiło się nagranie, na którym widać ptaki latające Rozwiń » wokół wieży telefonii komórkowej łapiących zwisający z niej kable posiadające elementach konstrukcji film ten przedstawiany jest jako dowód na to jakoby taki, by czuwały szkodliwe promieniowanie i próbowały zniszczyć jego źródło a jakie w rzeczywistości przede wszystkim wieża, która pojawia się na filmie nie ma nadajników działających w standardzie 5 kie na podstawie filmu uda się określić położenie to przedmieściach Melbourne Australia na tym obszarze nie ma zasięgu liczbie potwierdził to też rzecznik firmy Vodafone, do którego należy ten konkretny maszt co jednak robią ptaki zdaniem specjalistów to Kakadu wyjątkowo inteligentny gatunek, którego typowym zachowaniem jest zabawa polegająca na chwytaniu zwisających obiektów, a nawet zrywaniu Kakadu uwielbiają huśtać się na drutach czy przewodach, ale też często zrywają zda materiały izolacyjne śruby gwoździe nie ma nic wspólnego z działaniem czynnie działaniem telefonii komórkowej jest zwykłym, choć często kłopotliwym dla ludzi z zachowaniem tego gatunku to typowy przykład błędnej interpretacji opartej na tzw. zdrowym rozsądku trudno jednak nie towarzyszy wystarczająca wiedza ani chęci zdobycia nie dajmy się nabierać na takiej manipulacji kolejna odsłona poradnika fakt nimi w radiu TOK FM jutro po 1652 o mitach związanych z Korony wirus może też poczytać na blogu i nauka Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FAKT, NIE MIT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA