REKLAMA

Otwierają się granice, o kulturze i polityce

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-05-18 19:10
Prowadzący:
Czas trwania:
13:48 min.
Udostępnij:

W sobotę włoski premier Giuseppe Conte ogłosił kolejny etap znoszenia restrykcji. Od 3 czerwca Włochy otworzą granicę dla obywateli Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monako. Jednocześnie zniosą obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla przyjezdnych. A już w ten weekend trzy państwa bałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia otworzyły granice dla obywateli mieszkających w tych trzech krajach. W ten sposób powstała pierwsza w Unii strefa wolna od ograniczeń w podróżowaniu, choć przyjezdnych z innych państw nadal będzie obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna. Rozwiń »

Polski weekend zdominowała dyskusja o utworze Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", który wygrał "Listę Przebojów Trójki". Notowanie zostało później usunięte ze strony internetowej radia, co wywoałało falę oburzenia i komentarzy o powrocie cenzury. O relacjach między kulturą a polityką rozmawiamy z Marcinem Napiórkowskim, semiotykiem kultury z Uniwersytetu Warszawskiego i twórcą bloga "Mitologia Współczesna".

Prowadzi Karol Tokarczyk.

Dzisiejsze wydanie przygotowali: Karol Tokarczyk, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA