REKLAMA

Czy samoloty nad całym światem rozpylają dwutlenek siarki?

Fakt, nie mit
Data emisji:
2020-05-19 16:50
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
02:14 min.
Udostępnij:

Pseudoanaliza na YouTubie wmawia nam, że nad całą Ziemią latają samoloty, które mają dezynfekować powietrze dwutlenkiem siarki. Niestety autor filmu nie ma pojęcia ani o ruchu lotniczym, ani o chemii, ani o wirusach. Efekt - kompletna dezinformacja, która jednak - niestety - oglądana jest przez tysiące ludzi.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
fakt nie dzień dobry tu Piotr Stanisławski bloga Crazy nauka audycji Homo science serii fakt z nimi rozbrajamy zmiana Aleksandra Stanisławska mity i plotki związane z Korony wirusem temat tzw. chętnej, czyli smug chemicznych ma już dobre kilka lat to teoria spiskowa mówiąca o tym, że jak zwykle jakaś niemal wszechmocny organizacja rozpyla samolotów chemikalia szczepionki zarazki czy coś innego dowodem mają być ciągnący się za samolotami mówi tak chodzi o te klasyczne smugi Rozwiń » kondensacyjne również ta opowieść zyskała nowy wymiar koronę wirusowych czasach na YouTubie pojawił się kilka dni temu film, w którym autor próbuje analizować ruch lotniczy niestety zabiera się do tego bez odrobiny wiedzy za to zafascynowany skądinąd świetnym narzędziem, jakim jest aplikacja Flightradar te zastawiona przez autora głosi, że nad całym światem lata obecnie mnóstwo samolotów, które rozpyla mają dwutlenek Siarki po co by ryzykować powietrze, usuwając koronę wirusa, a więc po pierwsze, dwutlenek Siarki rozpylany samolotu nawet gdyby ktoś faktycznie robił nie ma zastosowania do dezynfekcji po drugie, autor filmu za podejrzane uznaje samoloty krążące nad 1 obszarem wystarczy jednak pisać widoczne na ekranie znaki rejestracyjne wskazanych samolotów, by ustalić to np. maszyny używane do szkolenia pilotów albo należące do chorwackich linii lotniczych po trzecie autor twierdzi po ciemku tyle samolotów nie powinno znajdować na niebie, a swój film kręcił na godzinę przed Zachodem słońca w ogóle warto zajmować takimi materiałami niestety codziennie ten film oglądany jest około 40000×, a znaleźć można pod nim blisko 800 komentarzy popularność tego materiału wynika prawdopodobnie z odwołania się do Korony wirusa, który przyciąga tak wielką uwagę ludzie gotowi są uwierzyć we wszystko kolejna odsłona poradnika fakt nimi w radiu TOK FM jutro o 1655 o mitach związanych z Koroną wirusem można też poczytać na blogu Ukraina UKP Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: FAKT, NIE MIT

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA