REKLAMA

LOT wznowi połączenia, Chiny kontra USA

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-05-19 19:30
Prowadzący:
Czas trwania:
18:15 min.
Udostępnij:

Od 1 czerwca LOT wznawia rozkładowe loty pasażerskie, na początku tylko krajowe. Połączenia będą wykonywane w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Przywrócenie lotów krajowych to dla LOT-u szansa na wznowienie działalności. Na początku nie będą one rentowne z powodu wysokich kosztów bezpieczeństwa, niewielkiego popytu i braku podróżnych zza granicy. Rozwiń »

Światowa Organizacja Zdrowia stała się nowym polem rywalizacji między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Podczas zgromadzenia członków WHO prezydent Xi Jinping zapowiedział przekazanie 2 mld dolarów na walkę z COVID-19. Niemalże w tym samym czasie współpracownicy Donalda Trumpa, który zignorował posiedzenie, kontynuowali oskarżanie Chin i WHO o ukrywanie epidemii. O kulisach globalnej rywalizacji opowiada analityk ds. bezpieczeństwa Piotr Łukasiewicz.

Francja i Niemcy przedstawiły wczoraj własną wizję unijnego Programu Odbudowy. Plan opiera się na czterech filarach: polityce zdrowotnej Unii, nowym funduszu naprawczym, cyfrowej i zielonej transformacji oraz polityce przemysłowej. O szczegółach propozycji rozmawiamy z Adamem Traczykiem, ekspertem w zakresie polityki międzynarodowej i prezesem fundacji Global.lab.

Jako prowadzący Stan Epidemii debiutuje Ryszard Łuczyn.

Dzisiejsze wydanie przygotowali: Piotr Łukasiewicz, Karol Tokarczyk, Dominik Sipiński, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA