REKLAMA

Światowy Dzień Żółwia: zaglądamy do schroniska dla żółwi, ośrodka hodowli żółwia błotnego, gabinetu weterynarza i do mitologii

Program Specjalny
Data emisji:
2020-05-23 10:50
Czas trwania:
51:49 min.
Udostępnij:

Gośćmi Bartłomieja Pogranicznego są: Rozwiń »

Bartłomiej Gorzkowski – kierownik Lubelskiego Egzotarium i prezes fundacji Epicrates (fundacja jest partnerem akcji Światowy Dzień Żółwia w TOK FM) – opowiada o żółwiach inwazyjnych, schronisku dla żółwi i odpowiedzialnej terrarystyce.

Radosław Olszewski – Kierownik Ośrodka Hodowli Zwierząt w Poleskim Parku Narodowym – przybliża słuchaczom jedynego naturalnego występującego w Polsce żółwia: żółwia błotnego.

Aleksandra Maluta – weterynarz, specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych z przychodni Oaza – mówi o biologii żółwia, chorobach, różnorodności żółwi i jak zadbać o odpowiednie warunki w domowym terrarium.

Na koniec Wojciech Urynowicz – technik weterynarii, wykładowca, organizator polskich obchodów Światowego Dnia Żółwia w Krakowie – mówi o obecności żółwia w mitologii i na przedmiotach kolekcjonerskich (monetach, znaczkach itp.). Wyjaśnia też, jak będą się różniły tegoroczne obchody Światowego Dnia Żółwia od tych sprzed czasów pandemii koronawirusa. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PROGRAM SPECJALNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA