REKLAMA

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza - wystawa w MCK

Kultura w domu
Data emisji:
2020-05-25 10:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01:43 min.
Udostępnij:

Atlasy z fauną i florą, wielkie plansze z przedstawieniami ptaków i roślin. Wszystko graficznie i edytorsko piękne. Raport z zapisu fascynacji naturą z XVIII wieku to propozycja, z którą dla zwiedzających powróciło Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Już sam tytuł otwartej niedawno wystawy – "Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza" – otwiera przestrzeń do skojarzeń, mówi Krzysztof Radoszek, kurator prezentacji.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Łukasz Wojtusik zapraszam atlasy z fauną florą wielkie plansze z przedstawieniami ptaków roślin wszystko graficznie i edytorską piękne raport z zapisu fascynacji naturą osiemnastego wieku to propozycja, z którą dla zwiedzających powróciło międzynarodowe centrum kultury w Krakowie już sam tytuł otwartej niedawno wystawy rośliny zwierzęta Atlas historii naturalnej w epoce Linneusza otwiera przestrzeń do skojarzeń mówi Krzysztof Radoszewski kurator prezentacji do obejrzenia Rozwiń » 200300 letnie ilustracji jest atlasu historii naturalnej, które były kamieniami milowymi tej dziedziny w Europie na wystawie zobaczymy wyłącznie oryginalne w większości ręcznie kolorowane ryciny wydawane w niedużych nakładach dziś to kolekcjonerskie rarytasy na pograniczu między historią nauki historii sztuki są to wspaniałe dzieła, których pokazujemy m.in. wielkoformatowe tablice z papugami szykanami taka miejskimi, a dalej również ponad 300 plansz z rybami możemy również zobaczyć jedno z najstarszych dzieł Europejskiej nauki i encyklopedię Ulissesa Erewań jego 16003008. roku wystawę w międzynarodowym centrum kultury przy krakowskim rynku można oglądać do 18października, ale tylko indywidualnie i zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa w czasie pandę, a kultura z domu regularnie od poniedziałku do piątku o dziesiątej 20 i 1420 w radiu TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: KULTURA W DOMU

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA