REKLAMA

Zamieszanie w Senacie, o przyszłości carsharingu

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-05-26 19:20
Prowadzący:
Czas trwania:
17:44 min.
Udostępnij:

Wicemarszałkowie Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy i Michał Kamiński z PSL złożyli wspólną poprawkę do projektu ustawy o wyborach prezydenckich. Ustawa miałaby wejść w życie dopiero 6 sierpnia. To ostatni dzień kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Senatorowie PiS oświadczyli, że poprawka łamie ustalenia przyjęte podczas okrągłego stołu o wyborach. Jeśli senacka większość zdecyduje się na wprowadzenie poprawki, to najpewniej zostanie ona odrzucona w Sejmie. Decyzja ta może jednocześnie doprowadzić do odrzucenia przez PiS innych poprawek. Rozwiń »

Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Grecja próbują przyciągnąć turystów, więc wkrótce otworzą granice i zniosą obowiązek kwarantanny dla obywateli państw unijnych. Wakacyjne podróże będą możliwe, jeżeli na rynku utrzymają się linie lotnicze. A pomagają im rodzime państwa - Lufthansa otrzyma 9 mld euro wsparcia z niemieckiego budżetu. Duże kłopoty mają również wypożyczalnie samochodów, czego przykładem ogłoszenie upadłości przez Hertz, największą wypożyczalnię świata.

Podczas gdy większość tradycyjnych wypożyczalni liczy straty, polska firma carsharingowa Panek rozszerza swoją działalność na mniejsze miasta. O strategii firmy i o przyszłości carsharingu opowiada prezes Maciej Panek.

Prowadzi Karol Tokarczyk

Dzisiejsze wydanie przygotowali Leszek Baj, Paweł Wiejski, Tytus Wilam, Ryszard Łuczyn, Karol Tokarczyk i Marcin Bąba

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA