REKLAMA

Palenie a zdrowie - kilka liczb

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-05-28 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:21 min.
Udostępnij:

Wczoraj liczyłam ile wydają palacze papierosów na swoją przyjemność. Wyszło, że 20 to palenia - jedna paczka dziennie - to wydatek ponad 100 tysięcy zł. I to przy założonej bardzo niskiej cenie paczki - 13 zł. Rozwiń »

A skoro jesteśmy przy liczbach to kontynuujmy. Papierosy a zdrowie. Chyba lepiej byłoby powiedzieć: papierosy a choroba. Jak wyliczyło Ministerstwo Zdrowia, co roku wskutek tytoniowego nałogu umiera nawet 67 tys. Polaków. 190 osób dziennie. Dla porównania w wypadkach samochodowych w Polsce w ciągu roku ginie 3, 5 tysiąca osób. Choroba która najbardziej kojarzy się z paleniem - nowotwór płuc zabija średnio 20 tys. osób rocznie. Choroby związane z paleniem tytoniu są przyczyną zgonu co drugiego palacza w wieku 35-69 lat.
Wszystko można policzyć Przeciętny palacz żyje krócej o 5 lat, niż gdyby nie palił. Jeden papieros skraca życie 0 5, 5 minuty.
Przy czym ważne jest to, że palacze szkodzą niestety nie tylko sobie.....
Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie widok Ewa Podolska wczoraj liczyłam ile wydają palaczy papierosów na swoją przy wyszło, że 20 lat palenia na barykadzie nieco wydatek ponad 100 000zł i to przez założony w bardzo niskiej cenie paczki 13zł, a skoro jesteśmy przy liczbach to kontynuuj papierosa zdrowy chyba lepiej byłoby powiedzieć papierosy, a choroba jak wyliczyło Ministerstwo Zdrowia co roku wskutek tytoniowego nałogu umiera 67 000 Polaków 190 osób dziennie dla porównania w Rozwiń » wypadkach samochodowych w Polsce w ciągu roku ginie czy pół 1000 osób choroba, która najbardziej kojarzy się z paleniem nowotwór płuc zabija średnio 20 000 osób rocznie choroby związane z paleniem tytoniu są przyczyną zgonu co drugiego palacza w wieku 3569 lat wszystko można policzyć przeciętny palacz żyje krócej o 5 lat niż, gdyby nie pali 1 papieros skraca życie o 5,5 minuty przy czym ważne jest to, że palacze szkodzą niestety nie tylko sobie przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA