REKLAMA

Rosja łagodzi restrykcje, Sejm przyjmuje ustawę o wyborach

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-06-02 19:50
Prowadzący:
Czas trwania:
20:16 min.
Udostępnij:

Sejm przyjął ustawę o wyborach prezydenckich, zgodnie z którą głosowanie odbędzie się w formule mieszanej. Posłowie odrzucili najważniejsze poprawki Senatu, które przewidywały m.in. możliwość zbierania podpisów pod kandydaturą przez ePUAP czy ustalenie sztywnego terminarza wyborczego. Posłowie przyjęli natomiast poprawkę, która odbiera ministrowi zdrowia prawo do zarządzenia głosowania wyłącznie korespondencyjnego na danym terenie. Prawo to otrzymała Państwowa Komisja Wyborcza. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządzi wybory jeszcze dziś lub jutro. Najbardziej prawdopodobny termin głosowania to 28 czerwca. Rozwiń »

Z polskiej gospodarki dochodzą do nas kolejne dane, dzięki którym można ocenić, jaki jest jej stan po kilku miesiącach ograniczeń w poruszaniu i kontaktach. Wczoraj poznaliśmy PMI, wyprzedzający wskaźnik dla przemysłu. Menedżerowie wciąż spodziewają się pogorszenia sytuacji gospodarczej. O szczegółach i możliwych scenariuszach wyjście z recesji opowiada główny ekonomista Polityki Insight Adam Czerniak.

W Moskwie otworzono parki, galerie handlowe, salony samochodowe i wiele innych biznesów. Władimir Putin ogłosił, że odbędą się parady upamiętniające zwycięstwo w II wojnie światowej. Restrykcje są łagodzone, mimo że nowych przypadków koronawirusa wciąż przybywa. Rosja jest trzecim na świecie krajem z największą ilością zakażonych. O epidemii w Rosji i o nowych technikach inwigilacji i represji, które wprowadza Kreml, opowiada nam analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Jakub Benedyczak.

Na dziś to wszystko, na kolejny odcinek zapraszam już jutro.

Prowadzi Karol Tokarczyk

Dzisiejsze wydanie przygotowali Adam Czerniak, Paweł Wiejski, Tytus Wilam, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA