REKLAMA

Skóra sucha - czego potrzebuje ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-06-03 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Wczoraj mówiłam o poważnej chorobie jaką jest atopowe zapalenie skóry, dziś o zdecydowanie mniejszym problemie, ale z kolei występującym znacznie częściej: o suchej skórze. Rozwiń »
Przy czym można tu wyróżnić kilka stadiów: od lekkiego dyskomfortu-skóra się ściąga i napina, do skóry szorstkiej chropowatej, której towarzyszą ranki z powodu drapania czy łuszczenia się skóry.

Dlaczego skóra jest sucha ? Ponieważ wytwarza zbyt małą ilość sebum czyli łoju skórnego. Łój wchodzi w skład płaszcza hydrolipidowego skóry, który jest jej podstawową ochroną, naturalnie dawaną skórze przez ludzki organizm. Bez niego skóra byłaby „goła” i narażona na wszelkie czynniki przychodzące spoza organizmu. Ciekawostka ! 11 kg - aż tyle sebum może wyprodukować skóra w ciągu roku.

Gdy dojdzie do uszkodzenia ochronnego płaszcza lipidowego naskórka, z warstwy rogowej skóry w szybkim tempie ucieka wilgoć. Jak pielęgnować taką skórę ? Trzeba jej dostarczyć produktów nawilżających i natłuszczających. Pierwsze uzupełnią zawartość naturalnych czynników nawilżających, które dostarczają i wiążą wilgoć w warstwie rogowej skóry. Drugie z kolei uzupełnią poziom lipidów, co zabezpieczy skórę przed dalszą nadmierną utratą wilgoci. Chodzi o to by została zregenerowana warstwa rogowa skóry odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziomu jej wilgotności.
Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie do Ewa Podolska wczoraj mówiłam o poważnej choroby, jaką jest atopowe zapalenie skóry dziś zdecydowanie mniejszy problem nie, ale z kolei występująca znacznie częściej o suchej skórze przyczyn można tu wyróżnić kilka stad od lekkiego dyskomfortu skórę ściąga na do skóry szorstkiej chropowatej, której towarzyszą ranki z powodu drapania czy łuszczenie się, dlaczego skoro słuch, ponieważ wytwarza zbyt mało z funkcji błysku w UE wchodzi w skład Rozwiń » płaszcza Hydro lipidowego skóry, który jest podstawową ochroną naturalnie dawano skórze przez ludzki organizm bez niego skóra byłaby goła i narażona na wszelkie czynniki przychodzące spoza organizmu ciekawostki 11 kg aż tyle sebum może wyprodukować skóra w ciągu roku, gdy dojdzie do uszkodzenia ochronnego płaszcza lipidowego naskórka warstwy rogowej skóry szybkim tempie czeka wielka jak pielęgnować taką skórę trzeba dostarczyć produktów nawilżających i natłuszczające pierwsze uzupełnią zawartość naturalnych czynników nawilżających, które dostarczają wiążą wilgoć w warstwie rogowej skóry drogie z kolei uzupełnią poziom lipidów co zabezpieczy skórę przed dalszą nadmierną utratą wilgoć chodzi o to by została zregenerować na warstwa Rogowa skóry odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziomu wilgotności przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA