REKLAMA

Protesty w USA i Francji, wirus u Talibów, wybory w Polsce

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-06-03 20:10
Prowadzący:
Czas trwania:
21:03 min.
Udostępnij:

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, zgodnie z oczekiwaniami, ogłosiła że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca; termin prawdopodobnej drugiej tury to 12 lipca. Rozwiń »

W całej Ameryce ludzie protestują przeciwko brutalności policji. Według telewizji ABC News z powodu protestów w aresztach przebywa już prawie 10 tys. osób. Na całym świecie odbywają się manifestacje w imię solidarności z protestującymi Amerykanami. W Paryżu 20 tys. ludzi złamało zakaz zgromadzeń publicznych, co wzbudziło obawy epidemiologów.

Przywódca afgańskich talibów mułła Haibatullah Akhundzada został zarażony koronawirusem i jest ciężko chory. Zakażonych ma być również wielu z najwyższych rangą talibańskich liderów. Piotr Łukasiewicz, b. ambasadora Polski w Afganistanie, a obecnie analityka ds. międzynarodowych Polityki Insight, opowiada, jak epidemia wpływa na proces pokojowy.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Dzisiejsze wydanie przygotowali Piotr Łukasiewicz, Hanna Cichy, Tytus Wilam, Paweł Wiejski, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA