REKLAMA

Kraków: gdzie i na co do teatru? Przewodnik Łukasza Wojtusika

Kultura w domu
Data emisji:
2020-06-08 14:20
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
02:06 min.
Udostępnij:

Grać czy nie grać. Oto jest pytanie! - głowią się nad tym dyrektorzy teatrów. Od 6 czerwca teatry mogą już zapraszać widzów na swoje sceny na spektakle.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Łukasz Wojtusik zapraszam grać czy nie grać oto jest pytanie głowią się radni dyrektorzy teatrów od 6czerwca teatr oficjalnie mogą zaprosić widzów na swojej sceny na spektakle dla nas z tych najważniejsze jest to, aby nasi widzowie, którzy mają potrzeby nie tylko obcowania z teatrem kulturą w sieci przyszli zobaczyć teatr na prawdziwych deskach podkreśla Krzysztof Głuchowski dyrektor teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie placówka podobnie jak wiele innych scen w Rozwiń » Polsce próbuje teraz dostosować do nowych przepisów dotyczących przedstawień z udziałem publiczności no zagramy też mamy taki plan, żeby zagrać coś w plenerze zgodnie też z przepisami otwieramy głowy to tu przedstawienia koncertu plenerowego, którym 19czerwca artyści teatru przywitają się z widownią z balkonu na nim staną aktorzy, którzy zaśpiewają piosenki ze spektakli z repertuaru popularnego Słowaka dla widowni zgromadzonej na placu Świętego ducha w ten sposób, zachowując zasad reżimu sanitarnego będzie można się w końcu teatralnie spotkać na pewno dzień później 20czerwca w teatrze już pierwsze przedstawienie z afisza będzie to klasy chore urojenia Moliera kreacją Andrzeja Grabowskiego niektóre zespoły teatralne w Krakowie pandemii wykorzystały na prace nad nowym tekstem teatr ludowy proponował fragmenty Solaris online teraz jego aktorzy pracują nad przedstawieniem sceniczną interpretację tekstu Stanisława Lema zaproponuje widzom reżyser Marcin Wierzchowski spektakle dziewiętnastego 2001. 23czerwca teatr w tym czasie wróci także to granie repertuarowego jeszcze jedno inne rozwiązanie porozmawia takie zaproponował teatr Groteska, który gra głównie dla młodego widza, który z kolei trudno pod koniec roku szkolnego namówić do odwiedzin idziemy na urlopy do połowy lipca od połowy lipca rozpoczynamy od narażanie się zewnętrzne, czyli próby wznowieniowe do spektakli prasuje Adolf Weltschek dyrektor teatru Groteska, a kultura w domu u nas od poniedziałku do piątku od 1020 i 1420 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: KULTURA W DOMU

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu, wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA