REKLAMA

Kryzys na Śląsku, debiut rządowej aplikacji

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-06-09 19:30
Prowadzący:
Czas trwania:
16:35 min.
Udostępnij:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w radiu RMF FM powiedział, że dziś rząd pracował nad otwarciem granic. Mówił również, że powtórne zaostrzenie restrykcji jest możliwe, choć nie dopuszcza całkowitego lockdownu gospodarki i społeczeństwa. Rozwiń »

Rozważania o restrykcjach wymusza sytuacja na Śląsku, skąd płyną informacje o kolejnych zakażeniach, a rząd zdecydował się wstrzymać pracę 12 kopalń. Górnicze związki zawodowe uważają, że minister aktywów państwowych Jacek Sasin jest niekompetentny i chcą, żeby nadzór nad górnictwem przejął premier Mateusz Morawiecki.

Od dziś dostępne jest ProteGO Safe - to aplikacja stworzona na zamówienie polskiego rządu, która pozwala śledzić kontakty użytkowników i informować ich, jeżeli zetknęli się z osobą zarażoną. Polskie rozwiązanie opiera się na API przygotowanym przez technologicznych gigantów Apple i Google. O zasadach działania aplikacji i prywatności użytkowników opowiada Mateusz Romanów, jeden z jej współtwórców i szef firmy Titans24.

Prowadzi Paweł Wiejski.

Dzisiejsze wydanie przygotowali Tytus Wilam, Paweł Wiejski, Ryszard Łuczyn i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA