REKLAMA

Palisz? Wyglądasz starzej!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-06-12 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:31 min.
Udostępnij:

Czy wiedzą państwo co to jest skóra tytoniowa. Tak, oczywiście, to skóra osoby palącej papierosy. Matowa, zażółcona i starsza niż jest w rzeczywistości. Palenie to niezależny czynnik prowadzący do przedwczesnego starzenia się skóry. Rozwiń »

Jak przedwczesnego ? Wykazano, że u osób 40 - letnich, które palą od dawna, skóra jest taka sama jak u 80 latków, którzy nigdy nie palili.

Dlaczego tak jest ? Palenie tytoniu powoduje skurcz małych naczyń. Zmniejsza się wtedy przepływ krwi w naczyniach a to jest powodem uszkodzenia mikrokrążenia i niedotlenienia komórek skóry, ponieważ dym tytoniowy zmniejsza zdolność krwi do transportowania tlenu. A niedokrwienie zaburza produkcje kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za sprężystość skóry. I stąd jej szybsze starzenie.
W sieci krążą zdjęcia bliźniąt. Jedno od lat pali, drugie nie. Różnica spektakularna. Więc jeżeli jesteśmy głusi na inne argumenty co do rzucenia palenia, może ten estetyczny zadziała. Czy chcemy wyglądać starzej? Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska czy wiedzą państwo to jest akurat dniowa tak oczywiście skóra osoby palące papierosy matowa zarzucona starsza niż jest w rzeczywistości palenie to niezależny czynnik prowadzący do przedwczesnego starzenia skóry jak przedwczesnego wykazano, że u osób czterdziestoletni, które pan od dawna skoro jest taka sama jak u 70 latków, którzy nigdy nie pani, dlaczego ta jest palenie tytoniu powoduje skurcz małych naczyń zmniejsza się Rozwiń » wtedy przepływ krwi w naczyniach to jest powodem uszkodzenia mikro krążenia niedotlenienie komórek skóry, ponieważ dym tytoniowy zmniejsza także zdolność krwi do transportowania tlenu ani doktrynie zaburza produkcję kolagenu elastyny odpowiedzialnych za sprężystość skóry i stąd, iż przedstawień w sieci krążą zdjęcia bliźniąt jedno lat pali drogi różnica spektakularne więc, że jesteśmy głusi na inne argumenty co do rzucenia palenia może ten estetyczny zadziała czy chcemy wyglądać starzej przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następ Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA