REKLAMA

Prawie 380 tysięcy Polaków na całym świecie zgłosiło chęć głosowania korespondencyjnego

Przewodnik Wyborczy
Data emisji:
2020-06-18 11:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

15 czerwca upłynął termin na formalną rejestrację. Teraz konsulaty muszą wydrukować pakiety wyborcze i rozesłać je do wszystkich wyborców.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik wyborczy prawie 380 000 Polaków poza granicami kraju zgłosiło chęć głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 15czerwca upłynął termin na formalną rejestrację teraz konsulaty muszą wydrukować pakiety wyborcze i rozesłać do wszystkich wyborców karty i koperty muszą dotrzeć do obywateli najpóźniej 22czerwca tłumaczy szefowa krajowego biura wyborczego minister Magdalena Pietrzak kopertę zwrotną oddanym już głosem wyborcy przesyłają na własny Rozwiń » koszt do konsulatu osobiście mogą również dostarczyciele tylko w godzinach pracy urzędy czynne pon do piątku do chwili zamknięcia konsulatu, chociaż mało, gdzie będzie taka możliwość poza granicami kraju utworzonych zostanie 169 obwodów wyborczych, ale 74 z nich, które usytuowane będą na terenach 21 państw głosowanie będzie odbywało się wyłącznie korespondencyjnie wyborcy ze względu na epidemie nie będą mogli osobiście oddać głosu w konsulacie m.in. w wielkiej Brytanii Francji we włoszech Hiszpanii Irlandii w Niemczech Stanach Zjednoczonych Kanadzie Polacy mieszkający lub przebywający na terytoriach 6 państw w ogóle nie będą mogli oddać głosu żaden sposób taka sytuacja będzie miała miejsce w Peru Chile w Kuwejcie Wenezueli Afganistanie i Korei północnej w przypadku tej ostatniej nie można było utworzyć lokalu, bo jedynymi Polakami na terenie kraju są pracownicy placówki Ministerstwo Spraw Zagranicznych szacuje, że pozbawiony prawa głosu wymienionych 6 państwach zostanie około kilkudziesięciu Polaków zapraszam na kolejny odcinek przewodnika wyborczego w TOK FM, w którym opowiemy o zasadach dotyczących ciszy wyborczej Roch Kowalski do usłyszenia przewodnik wyborczy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK WYBORCZY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA