REKLAMA

Zabiegi medycyny estetycznej - o czym trzeba pamiętać ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-06-22 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:43 min.
Udostępnij:

Coraz powszechniejsze są zabiegi medycyny estetycznej. Do najczęściej stosowanych należą: mikrodermabrazja, która skutecznie oczyszcza skórę i mezoterapia która wypełni nam zmarszczki i ujędrnia twarz. Także popularny jest laser, który usuwa przebarwienia i redukuje blizny. Rozwiń »
Trzeba pamiętać jednak o tym, że każde działanie medycyny estetycznej to ingerencja która minimalnie, ale jednak uszkadza skórę - miedzy innymi spowalnia naturalne procesy regeneracyjne. Zaraz po zabiegu medycyny estetycznej skóra jest zaczerwieniona, piecze a nawet boli. Często widoczne są siniaki, obrzęk, skóra jest ściągnięta. Te dolegliwości mogą trwać nawet o kilka dni.
Dzieje się tak dlatego, że w czasie zabiegu dochodzi do podrażnienia skóry. Przy mezoterapii igłowej przenikają w jej głąb impulsy elektryczne, a przy wstrzykiwaniu toksyny botulinowej też się ingeruje się w układ nerwowy. Podobnych dolegliwości można spodziewać się po wstrzyknięciu za pomocą kaniuli, kwasu hialuronowego.
Po zabiegu medycyny estetycznej konieczna jest odpowiednia pielęgnacja- pozwala odbudować najgłębsze warstwy skóry i zachować jej zdrowie. Pamiętajmy tez o tym, że trzeba zachować środki ostrożności takie jak np. unikanie słońca, solarium, sauny, basenu i intensywnych treningów fizycznych przez ok. 7 dni. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie widok Ewa Podolska coraz powszechniejsze są zabiegi medycyny estetycznej do najczęściej stosowanych należą Mikrofirma Brazylia, która skutecznie oczyszcza skórę i mezoterapię, która wypełni nam zmarszczki i ujędrni twarz także popularny jest laser, który usuwa przebarwienia redukuje trzeba pamiętać jednak o tym, że każde działanie medycyny estetycznej co ingerencja, która minimalnie, ale jednak uszkadza skórę m.in. spowalnia naturalne procesy Rozwiń » regeneracji zaraz po zabiegu medycyny estetycznej skóra jest zaczerwieniona piecze, a nawet boli często widoczne są siniaki obrzęki skóra ściągnięta te dolegliwości mogą trwać nawet kilka dni dzieje się tak, dlatego że w czasie zabiegu dochodzi do podrażnienia skóry przy mezoterapii głowy jej przenikają Wikło impulsy elektryczne, a przy wstrzykiwaniu toksynę botulinową jej też się ingeruje w układ nerwowy podobnych dolegliwości można spodziewać po wstrzyknięciu za pomocą kontroli kwasu hialuronowego zabiegów medycyny estetycznej konieczne odpowiednia pielęgnacja pozwala odbudować najgłębsze warstwy skóry i zachować zdrowie pamiętajmy też o tym, że trzeba zachować środki ostrożności tak jak np. unikanie słońca solarium sauny basenu i intensywnych treningów fizycznych przez około 7 dni przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA