REKLAMA

Polityka obronna

Przewodnik Wyborczy
Data emisji:
2020-06-26 08:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:14 min.
Udostępnij:

Jak zapisano w konstytucji prezydent jest jednocześnie Najwyższym Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. To określenie symboliczne, bo w kwestii obronności prezydent może wyłącznie wskazywać kierunki, przekonuje konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik wyborczy jak zapisano w konstytucji prezydent jest jednocześnie najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych to określenie symboliczne, bo w kwestii obronności prezydent może wyłącznie wskazywać kierunki przekonuje konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski Uniwersytetu Warszawskiego ani w czasie pokoju ani w czasie wojny prezydent będąc najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych nie wydaje rozkaz prezydent decyduje o stanie wojny z innym państwem, ale tylko wtedy, gdy Sejm Rozwiń » nie może się zebrać ma też prawo do ogłaszania w kraju stanu wyjątkowego lub wojennego, ale skąd sygnatur premiera głowa państwa ma wpływ na politykę kadrową w wojsku, ale w tej sprawie musi współpracować z ministrem obrony narodowej, bo to on przedstawia prezydentowi kandydatów m.in. na dowódców rodzajów sił zbrojnych w trakcie wojny prezydent mianuje naczelnego dowódcy i robi to także na wniosek premiera do pomocy w kwestiach bezpieczeństwa prezydentowi przydzielono biuro rady bezpieczeństwa Narodowego, a samodzielnie głowa państwa decydują o wręczaniu odznaczeń medali Roch Kowalski do usłyszenia przewodnik wyborczy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK WYBORCZY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA