REKLAMA

Ruch Hołowni, granice Unii, cena remdesiviru

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-06-30 19:50
Prowadzący:
Czas trwania:
16:02 min.
Udostępnij:

Szymon Hołownia ogłosił dziś, że jego ruch polityczny przyjmie formę stowarzyszenia o nazwie Polska 2050. Sam Hołownia w drugiej turze zagłosuje przeciw Andrzejowi Dudzie, ale oficjalnie Ruch nie poprze Rafała Trzaskowskiego Rozwiń »

Dziś przedstawiciele państw unijnych zaakceptowali listę 15 państw, z których od 1 lipca podróżni będą mogli przyjechać do Unii. Na liście znalazły się m.in. Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Maroko i Serbia. Na liście nie znalazły się Stany Zjednoczone, Rosja i Brazylia. Decyzja Brukseli nie jest prawnie wiążąca – ochrona granic jest bowiem wyłączną kompetencją państw Unii. W dzisiejszym głosowaniu Polska wstrzymała się od głosu.

Amerykański koncern Gilead Sciences ogłosił wczoraj cenę remdesivir - leku skracającego przebieg COVID-19, który obecnie jest za darmo dostarczany do wybranych szpitali w Polsce. Dawka leku miałaby kosztować 390 dol. we wszystkich krajach rozwiniętych, zaś w krajach rozwijających się mogłyby go produkować lokalne firmy w oparciu o licencję. Jeśli cena obowiązywałaby w Polsce oznaczałoby to koszt blisko 8 tys. zł za cykl terapii. O działaniu remdesiviru i rachunku ekonomicznym opowiada prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator Szpitala Miejskiego w Poznaniu.

Prowadzi Ryszard Łuczyn

Dzisiejsze wydanie przygotowali Karol Tokarczyk, Piotr Żakowiecki, Paweł Wiejski, Tytus Wilam i Marcin Bąba.

Oprawę graficzną podcastu przygotowała Małgorzata Gryniewicz, a oprawę dźwiękową i muzyczną Maciej Kurczewski. Katarzyna Szajewska zaprasza naszych gości i zajmuje się promocją podcastu.

Nad produkcją i pracami merytorycznymi czuwa pomysłodawca audycji Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA