REKLAMA

Od lipca mamy w Polsce nową matrycę VAT

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2020-07-02 10:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:12 min.
Udostępnij:

Matryca VAT to inaczej uporządkowane stawki tego podatku na najróżniejsze produkty. Co od lipca może w sklepie potanieć, a za co trzeba będzie zapłacić więcej?

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Tomasz sed dzień dobry od lipca mamy w Polsce nową matrycę wad matrycy VAT, czyli uporządkowane stawki tego podatku na najróżniejsze produkty do tej pory np. pieczywo ciastka mogą być opodatkowane aż na 3 różne sposoby teraz ma być prościej i dla przedsiębiorcy i dla klienta zacznijmy od dobrych informacji, czyli od tego za co stawki podatku VAT spadną będą to owoce tropikalne i cytrusy wspomniany już pieczywo ciastka niektóre orzechy przyprawy Rozwiń » oraz produkty dla niemowląt dla dzieci od żywności przez boćki po foteliki do samochodu wszystko to będzie teraz objęte najniższą 5%ową stawką VAT to były obniżki, ale podwyżki też będą najwyższą dwudziesto 3%ową stawkę VAT od teraz trzeba zapłacić za owoce morza oraz lód spożywczy summa summarum klienci sklepów mają jednak wyjść na plus Ministerstwo Finansów szacuje, że dzięki nowej matrycy VAT naszych kieszeniach pozostanie nawet 300 000 000zł do usłyszenia przewodnik finansowe w TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA