REKLAMA

Jak dbać o wzrok - ustawienie monitora komputera

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-07-06 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:43 min.
Udostępnij:

Jakże często nasza praca czy to na odległość, czy w firmie to siedzenie przed ekranem komputera. Rozwiń »
W ostatnim czasie jeszcze częściej i dłużej, ponieważ masę aktywności przeniosło się do sieci. Zamiast jechać na konferencję, czy wysłuchać wykładu na uczelni wpatrujemy się w ekran monitora.
W autobusie przeglądamy newsy na ekranie smartfona lub piszemy sms-y czy maile.

Gdy odejdziemy w domu od ekranu komputera, siadamy przed telewizorem. Niech Państwo policzą ile czasu dziennie wpatrują się w ekrany, duże, średnie i małe. Za długo !

Nasze oczy przez cały czas pracują na najwyższych obrotach, dlatego potrzebują wzmożonej ochrony i troski.
Dziś o tym jak dbać o wzrok.

Zacznijmy od komputera. Są zasady zawarte w przepisach BHP, które mówią w jaki sposób powinno się zorganizować stanowisko pracy, by zminimalizować negatywne oddziaływanie ekranu komputerowego.
Ekran monitora powinien znajdować się w odległości ok. 50 - 70 cm od oczu i powinien być pochylony pod kątem 10-20 stopni.

Górna krawędź monitora niech będzie na linii wzroku, a jego centrum ok. 10 cm poniżej. Dzięki temu wzrok skierowany jest delikatnie ku dołowi. Taka pozycja zapobiega napięciu karku i szyji. A objęcie wzrokiem całego ekranu, będzie wymagało jedynie ruchu oczu, nie całego ciała. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień do Ewa Podolska jakże często nasza praca czy to na odległość czy firmie to siedzenie przed ekranem komputera w ostatnim czasie jeszcze częściej dłużej, ponieważ masa aktywności przeniosły się do sieci media na konferencji czy wysłuchali wykładu na uczelni wpatrujemy się ekran monitora w autobusie przegląda minibusy na ekranie smartfona lub wpisem esemesy czy gdy jedziemy do mody ekranu komputera siadamy przed telewizorem jak państwo policzą Rozwiń » ile czasu dziennie, wpatrując się w ekran duże śledztwo i małych i za dług nasze oczy przez cały czas pracuje na najwyższych obrotach dlatego potrzebują wzmożonej ochrony troski dziś o tym jak dbać o wzrok zacznijmy od komputera są zasady zawarte w przepisach BHP, które mówią w jaki sposób powinno się zorganizować stanowisko pracy, by zminimalizować negatywne oddziaływanie ekranu komputerowego ekran monitora powinien znajdować w odległości około 50 do 70 cm od oczu i powinien być pochylony pod kątem 50 do 20 górna krawędź monitora niech będzie na nim wzrok, a jego centrum około 10cm poniżej dzięki temu wzrok skierowany jest delikatnie ku dołowi taka pozycja zapobiega napięciu karku jeśli objęcie wzrokiem całego kraju będzie wymagało jedynie ruch oczu nie całego ciała przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA