REKLAMA

Syndrom widzenia komputerowego -nowa przypadłość

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
09-07-2020 13:50 (Powtórka: )
Prowadzący:
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Mówiliśmy już o dolegliwościach takich jak zmęczenie oczu, niewyraźne widzenie, nadwrażliwość na ostre światło i uczucie pieczenia - piasku pod powiekami.które pojawiają się gdy długo siedzimy przed komputerem. A czy wiedzą Państwo, że noszą one nazwę nazwę: syndrom widzenia komputerowego. Zdefiniowano go pod koniec XX wieku. Rozwiń »
Ciekawe badania przeprowadzono w 1999 roku w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. Okazało się, że w grupie 5 000 pacjentów na każde 100 przebadanych osób, aż 96 miało przynajmniej jeden lub więcej objawów typowych dla Syndromu widzenia komputerowego.
Jak sobie z nim poradzić ? Była o tym mowa w poprzednich odcinkach Przewodnika . Jedną z najważniejszych rzeczy gdy długo czasu spędzamy przed monitorem jest gimnastyka oczu i mruganie. Tak - zwykłe mruganie. Wpatrywanie się w ekran monitora sprawia, że o wiele rzadziej mrugamy niż wtedy, gdy czytamy czy rozmawiamy. A mruganie to nawilżanie oka. Im mniej mrugamy, tym bardziej wysuszona jest jego powierzchnia. Możemy także zastosować tzw sztuczne łzy czyli krople nawilżające. Do kupienia bez recepty w aptece. Jeśli mimo stosowania ich dalej czujemy suchość w oczach idźmy do okulisty, aby ten sprawdził, czy oczy wydzielają odpowiednią ilość łez i czy ich skład jest właściwy. A może cierpimy na tzw zespół suchego oka . A o nim - jutro przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA