REKLAMA

Zespół suchego oka - kilka prostych rad

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-07-16 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:17 min.
Udostępnij:

Wczoraj była mowa o tym co okulista może zrobić, gdy cierpimy na zespół suchego oka. Dzisiaj kilka słów jak sami możemy sobie pomóc. Rozwiń »
Przede wszystkim mrugajmy; zamykajmy powieki chociaż na kilka sekund.
Z umiarem korzystajmy z klimatyzacji.
Ogólnie; odpoczywajmy i pracujmy w mniej ogrzewanych pomieszczeniach, bo przegrzane powietrze wysusza oczy i używajmy w pokoju nawilżacz powietrza.
Stosujmy tzw sztuczne łzy - nawet co 1-2 godziny, na noc maści nawilżające do oczu.
Czy zespół suchego oka wyklucza noszenie soczewek kontaktowych? Kiedyś tak było, ale wraz z postępem techniki szkła kontaktowe stawały się coraz doskonalsze i teraz można je dobrać nawet osobie obarczonej ta przypadłością. Powinien tego dokonać specjalista: okulistą lub optometrystą. Osobom z zespołem suchego oka zaleca się stosowanie soczewek z dodatkiem kwasu hialuronowego, a zwłaszcza soczewek silikonowo-hydrożelowych. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
w TOK FM na zdrowie rządowych Ewa Podolska wczoraj była mowa o tym co okulista może zrobić, gdy cierpimy na zespół suchego oka dzisiaj kilka słów jak sami możemy sobie pomoc przede wszystkim druga im zamykajmy powieki, chociaż na kilka sekund z umiarem korzystaj z klimatyzacji ogólnie odpoczywają pracujmy mniej ogrzewanych pomieszczeniach, bo przegrzany powietrze wysusza oczy używajmy w pokoju nawilżacz powietrza stosujmy tzw. sztuczne łzy nawet co jedno 2 godziny, a na noc Rozwiń » maści nawilżające do od zespołu suchego oka wyklucza noszenie soczewek kontaktowych kiedyś tak było, ale wraz z postępem techniki szkła kontaktowe stawały się coraz doskonalsze teraz można je dobrać nawet osobie obarczone tą przypadłością powinien tego dokonać specjalista okulista optometrysta osobom zespołem suchego oka zaleca się stosowanie soczewek z dodatkiem kwasu hialuronowego, a zwłaszcza soczewek silikonową hydrożelowe przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA