REKLAMA

Depresja -objawy

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-07-20 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Słońce za oknem, lato, wyjazdy. Radość. A jednak są wśród nas ludzie dla których to słowo jest abstrakcją, dotknięci chorobą, która nie pozwala im wstać rano z łóżka. Choroba, która powoduje że wszystko widzą w czarnych barwach. To depresja. Pojęcie obniżenie nastroju brzmi tak łagodnie, ale ci których to dotknęło wiedzą jakie niesie za sobą cierpienie. Rozwiń »
Depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie - tak wynika z danych WHO. Każdy z nas jest narażony na depresję, dlatego nie należy bagatelizować jej objawów, czekać aż sama przejdzie.

Objawy depresji mogą być inne u każdego pacjenta i dlatego tak trudno ją rozpoznać.Granica pomiędzy smutkiem, przygnębieniem a depresją jako stanem chorobowym nie jest ostra, jednak są pewne objawy, które pozwalają te dwa stany od siebie odróżnić. Ostateczną diagnozę powinien w bezpośrednim kontakcie postawić lekarz


WHO wyróżnia trzy podstawowe objawy depresji. Są nimi:
- obniżony nastrój
- brak radości medycznie nazywany anhedonią
- brak energii

Oraz siedem dodatkowych
- negatywna własna ocena
- poczucie winy
- myśli i zachowania samobójcze
- niesprawność intelektualna
- zaburzenie aktywności
- zaburzenia snu
- zaburzenia apetytu i masy ciała Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska słońce za oknem lato wyjazdy rady jednak są trudne ludzie, dla których czasowej abstrakcję dotknięci chorobą, która pozwala im wstać rano z łóżka chorobą, która powoduje, że wszystko widzę czarnych barwach to depresja pojęcie obniżenie nastroju brzmi tak łagodnie, ale ci, których dotknęło wiedzą, jakie niesie za sobą czy depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie tak wynika Rozwiń » zdanych WHO każdy z nas jest narażony na depresję dlatego nie należy bagatelizować objawów czekać aż sama przejdzie objawy depresji mogą być inne każdego pacjenta dlatego tak trudno rozpoznać granica pomiędzy smutkiem przygnębienie depresję jako stanem chorobowym nie jest ostra jednak są pewne objawy, które pozwalają te 2 stany od siebie odróżnić ostateczną diagnozę powinien w bezpośrednim kontakcie wystawić lekarz WHO wyróżnia 3 podstawowe objawy depresji są obniżony nastrój brak radości medycznie zwanych domowych brak oraz 7 dodatkowych obiad negatywna własna ocena poczucie winy myśli zachowania samobójcze niesprawność intelektualna zaburzenia aktywności zaburzeń snu zaburzenia apetytu i masy ciała więcej jutro przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA