REKLAMA

Depresja: Wystarczy wziąć się w garść?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
24-07-2020 13:50 (Powtórka: 09-10-2020)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:10 min.
Udostępnij:

Jeśli wrzucimy hasło "mity na temat depresji" w sieć, znajdziemy bardzo wiele tekstów poświęconych temu tematowi. Naliczyłam taki mitów kilkanaście. Dziś o jednym z nich, szczególnie częstym. Rozwiń »
Otóż brzmi on: - Depresja to przypadłość ludzi słabych, który nie potrafią wziąć się w garść.
Od tego tylko krok do powiedzenia - depresja nie jest chorobą.
Nieprawda !
Depresja to poważne zaburzenie działające na poziomie psychiki i neurobiologii. A to przysłowiowe weź się w garść - w przypadku osób z depresją nic nie jest warte.
W dodatku przekonanie, że depresję maja tylko osoby słabe psychicznie powoduje ten efekt, że osobom chorym trudno się przyznać do swojego problemu, jeszcze bardziej zamykają się w sobie i izolują. Zwłaszcza tym, które uchodziły dotąd za przebojowe i odważne.
Tymczasem depresja dotknąć może każdego i niech nie zmyli nas fakt, że kogoś spostrzegamy jako jednostkę energiczną, radosną, pewna siebie.

Korzystałam z testów umieszczonych na blogu pana Artura Króla oraz na stronie Ośrodka terapii uzależnień "Przebudzenie" z Wrocławia Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska jeśli rzucimy hasło NIK na temat depresji znajdziemy bardzo wiele tekstów poświęconych tym w latach naliczyłem takich limitów kilkanaście dziś 1 z nich szczególnie Otóż mimo depresja to przypadłość sławy, który potrafił wziąć się gaci od tego tylko krok do powiedzenia presja nie jest chory nieprawda depresja oba zaburzenia działający na poziomie psychiki i Europie, a to wszystko wiele jeszcze garść w przypadku osób Rozwiń » depresję nic nie jest w podatku przekonani, że depresję mają tylko osoby składek psychiczne powoduje ten efekt, że osobom chorym trudno się przyznać do swojego problemu jeszcze bardziej zamykają się w sobie izolują warsztaty, które uchodziły dotąd za przebojowe i oddasz tymczasem depresja dotknąć może każdego i nikt nie zmienia strach, że kogoś, kto ścigane jako jednostkę energiczną radosną te wnosi przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA