REKLAMA

Opalanie - wina Coco Chanel

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-07-27 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

W końcu kilkanaście lat mówienia o tym, że opalanie może być niebezpieczne i że niekoniecznie opalona na brąz skóra świadczy o zdrowiu oraz przydaje nam urody - dało skutek. Coraz rzadziej spotyka się osoby z oparzeniami słonecznymi, coraz więcej osób stosuje odpowiednia zabezpieczenie. Ale czy można powiedzieć, że modna stała się jasna cera bez opalenizny. Chyba jeszcze nie. Czasy gdy bycie opalonym było w bardzo złym guście, minęły już dawno. Osobnik ze sfery wyższej nie mógł mieć opalonej skóry, bo taka kojarzyła się z prostym człowiekiem, z kimś kto musi pracować na zewnątrz. Rozwiń »
Podobno modę na opaleniznę w Europie wprowadziła słynna projektantka mody Coco Chanel, kiedy to latem 1923 roku, przez nieuwagę przysmażyła się na jachcie. Opalenizna zaczęła być z czasem kojarzona z wypoczynkiem na świeżym powietrzu.
Teraz nasz stosunek do niej nie jest jednoznaczny.
Zapytani Polacy w znakomitej większości - 93 procent, twierdzą, że słońce dodaje im energii, a 8 na 10, że seksapilu.
Równocześnie w końcu dotarło do nas, że istnieje związek między opalaniem się a nowotworami skóry. Widzi go 87 procent Polaków. Także 9 na 10 wie że promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Ale z tej wiedzy niewiele wynika.
Tylko co szósty rodak stosuje regularnie kremy z filtrem.
W dzisiejszym przewodniku dane pochodzą z tekstu zamieszczonego na portalu rynekzdrowia.pl
https://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Badania-jak-chronimy-swoja-skore-przed-nadmiernym-sloncem,173673,8.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie widzów 2 Podolski w końcu kilkanaście lat może więcej mówienia o tym, że opalanie może być niebezpieczne, że niekoniecznie opalona skóra świadczy o zdrowiu oraz daje nam urody to skutek coraz rzadziej spotyka się osoby z oparzeniami słonecznymi coraz więcej osób stosuje odpowiednie zabezpieczenia, ale można powiedzieć, że modna stała się jasna cera wysypali blizny chyba jeszcze nie czas, gdy bycie opalony był bardzo złym guście minęły już Rozwiń » dawno osobnik ze sfery wyższej nie odwiedzi palonej skóry, bo taka kojarzyła się prostym człowiekiem z kimś, kto musi pracować na zewnątrz podobno modę na opaleniznę w Europie wprowadziła słynna projektantka mody Coco Chanel, kiedy latem 1923 roku przez nieuwagę przez marzyła się na jachcie opalenizna czasem zaczęła być kojarzona z wypoczynkiem na świeżym powietrzu teraz nasz stosunek do nich nie jest jednoznaczny zapytań Polacy w znakomitej większości 90 czy pracy twierdzą, że słońce tutaj nerki, a 810, że seksapilu równocześnie w końcu dotarło do nas istnieje związek między opalaniem się nowotworami skóry fika 87% Polaków także 9 na 10 wie, że promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry, ale z tej wiedzy niewiele wynika tylko co szósty rodak stosuje regularnie kremy z elity przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji znajdziesz ją jako podcast na tokfm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu, wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA