REKLAMA

Ciąg dalszy błędów popełnianych przy opalaniu

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-07-29 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

Powiedziałam już wcześniej, że tylko co szósty Polak stosuje regularnie kremy z filtrem. Rozwiń »
Ale nawet spośród tych którzy je używają, wielu sadzi, że kremy z filtrem ze wskaźnikiem SPF 50 plus przeznaczone są dla osób szczególnie narażonych, a sami używają najczęściej filtrów SPF 10 - 25.
Poza tym większość osób używa kremu przeciwsłonecznego, który blokuje jedynie promienie UVB; zapominamy o promieniach UVA, które powodują poparzenia słoneczne, uszkodzenia skóry i raka. Szukajmy kosmetyków na których jest zaznaczony oprócz wskaźnika SPF, także wskaźniki IPD lub PPD. Im jest wyższy tym lepsza ochrona przed promieniami UVA.

Niektórzy sądzą, że samoopalacz chroni nas przed słońcem, zastępuje krem z filtrem - a to jest nieprawda. Większość takich produktów ma filtr SPF równy 4 podczas, gdy nawet 15 jest za słaba w większości przypadków.
Wystawiamy się na słońce najchętniej wówczas, gdy najmocniej grzeje, a wtedy jest najbardziej szkodliwe Jeśli mamy wrażliwą skórę, a w przeszłości ulegaliśmy oparzeniom słonecznym, nie siedźmy na słońcu między 10 a 16.
Powszechny jest też pogląd, że jeśli już jesteśmy opaleni nie musimy stosować ochrony. A to nieprawda. Opalenizna chroni przed słońcem w niewielkim stopniu.

Pisząc ten odcinek Poradnik wykorzystałam informacje zawarte: w wywiadzie z dr Ewa Pierzchałą.
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C396387%2Cbledy-podczas-opalania--powszechne-i-grozne.html
oraz w audycji-rozmowie z dr Elżbietą SZymańską
https://audycje.tokfm.pl/podcast/93456,Jak-opalac-sie-bezpiecznie Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy błędów popełnianych przy opalaniu powiedziałem wcześniej, że tylko co szósty Polak stosuje regularnie kremlowskiej, ale nawet spośród tych, którzy używają wielu sądzi, że klemy Finkę ze wskaźnikiem ESI PS 50 plus przeznaczone są dla osób szczególnie narażonych, a sami używają najczęściej filtrów SPÖ 10 do 25 poza tym większość osób używa kremu przeciwsłonecznego, który blokuje jedynie Rozwiń » promienie UVB zapominam o promieniach uv, a które powodują poparzenia słoneczne uszkodzenia skóry Irak szukajmy, więc kosmetyków, na których jest zaznaczony oprócz wskaźnika SPS także wskaźnik PD lub PPD im jest wyższy tym lepsza ochrona przed promieniami UVA niektórzy sądzą, że samoopalacz chroni nas przed słońcem zastępuje krem z filtrem to jest nieprawda większość takich produktów ma filtr SPÖ równy 4 podczas gdy nawet 15 to za słabo większości przypadków wystawiamy się na słońce najchętniej wówczas najmocniej grzeje, a wtedy jest najbardziej szkoda jeśli mamy wrażliwą skórę w przyszłości ulegali oparzeniom słonecznym nie siedźmy na słońcu między dziesiątą, a 16 powszechna jest też pogląd, że jeśli jesteśmy opaleni nie musimy stosować ochrony to nieprawda opalenizna chroni przed słońcem w niewielkim stopniu przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA