REKLAMA

Opalanie - ile kremu - metoda łyżeczki

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-07-30 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Dzień Dobry Rozwiń »
Ewa Podolska

Czy potrafimy używać kremów do opalania ?
Najpierw uwaga natury ogólnej.
Oczywiście - argument słońce jest niebezpieczne, ponieważ skumulowana przez lata dawka promieni ultrafioletowych może doprowadzić do powstania nowotworu - jest silny.
Ale generalnie raczej mamy skłonność do spostrzegania choroby jako coś mało realnego.....przyszłość i w dodatku mało prawdopodobna.
Natomiast argument - opalanie postarza, a widać to już szybko, trafia zwłaszcza do kobiet zdecydowanie mocniej. Do mężczyzn też, z tym że wielu Panowie nie bardzo lubi się smarować kremami, fakt, że czują warstwę kremu na twarzy odbierają jako dyskomfort.
Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż posmarowanie się kremem z filtrem. Nieprawda !
Błędy jakie popełniamy najczęściej sprowadzają się do: za mało i za rzadko. Kremu bierzemy jak na przysłowiowe lekarstwo. Więcej czyli ile ? Możemy orientacyjnie kierować się metodą łyżeczki:
pół łyżeczki kremu na twarz i szyję, pół na każda kończynę górną, na tyłów całą łyżeczkę, na kończyny dolne podobnie. Przy takim stosowaniu - tubka - z reguły zawiera 150 ml kremu - powinna wystarczyć na tydzień czasu dla osoby dorosłej. A często jedną tubkę używamy przez dwa i więcej sezonów. Celują w tym zwłaszcza panowie. Dodajmy też, że krem z filtrem tegoroczny, już nas nie ochroni w przyszłym roku.

Inna rzecz, że kosmetyk kupiony dziś, w przyszłym roku już nie będzie miał właściwości ochronnych.

W tym odcinku Przewodnika korzystałam z treści zawartych oraz w audycji z dr Elżbietą SZymańską
https://audycje.tokfm.pl/podcast/93456,Jak-opalac-sie-bezpiecznie Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik w TOK FM na zdrowie z dobrym Ewa Podolska czy potrafimy używać kremów do opalania czy uwaga natury ogólnej oczywiście argument słońce jest niebezpieczne, ponieważ skumulowane przez lata dawka promieni ultrafioletowych może doprowadzić do powstania nowotworu jest silny, ale generalnie raczej mamy skłonność do postrzegania choroby jako coś mało realnego przyszłość w dodatku mało prawdopodobna, dlaczego to nam ma się zdarzyć natomiast argument opalanie postarza widać Rozwiń » to szybko trafia, zwłaszcza do kobiet zdecydowanie mocniej do mężczyzn też z tym, że wielu panów nie bardzo lubi smarować kremami fakt, że czują warstwę kremu na twarzy odbierają jako dyskomfort wydaje się, że nie ma nic prostszego niż posmarowanie kremem z filtrem nieprawda błędy, jakie popełniamy najczęściej sprowadzają się do za mało i za rzadko kremu bierzemy jak na przysłowiowe lekarstwo więcej, czyli ile możemy orientacyjnie kierować metodą rzeczki pół łyżeczki kremu na twarzy szyję pół na każdą kończynę górną na tułów całą wuzetkę na kończyny dolne podobnie przy takim stosowaniu kubka z reguły zawiera 150 ml kremu powinno wystarczyć na tydzień czasu dla osoby dorosłej, a często ten kupkę używamy przez 2 i więcej sezonów celują w tym, zwłaszcza panowie dodajmy też, że krem z filtrem tegoroczny już nas nie ochroni w przyszłym roku przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz internetowe radio TOK+Muzyka teraz 40% taniej. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj gdziekolwiek jesteś

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA