REKLAMA

Jak się kąpać by się nie utopić ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-08-11 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

Dzień Dobry Rozwiń »
Ewa Podolska

Jak to się dzieje, że Polacy topią się dwa razy częściej niż inni obywatele Unii Europejskiej ? Najprostsza odpowiedź to: nadmierna brawura i kąpiel po wypiciu alkoholu.
Oczywistym jest, że piwo to też alkohol i że nie należy się też kąpać po zażyciu innych używek.
Także na czczo i bezpośrednio po posiłku.
Przeceniamy często swoje umiejętności pływackie - skaczemy do wody w miejscach nie znanych. Na główkę. A to może może doprowadzić w wypadku gdy uderzymy głową o dno do śmierci lub kalectwa.
Zanim wejdziemy do wody ochlapmy się nią - pozwoli to uniknąć wstrząsu termicznego
Najlepsza temperatura wody to 22-24 stopni.
Nawet jeśli uważamy, że świetnie pływamy, nie róbmy tego w miejscach gdzie kąpiel jest zakazana. Jeśli korzystamy z niestrzeżonych kąpielisk sprawdźmy głębokość i strukturę dna.
Generalnie: pływajmy w miejscach, które dobrze znamy. Uwaga na wodorosty, zaplątanie się w nie może być bardzo niebezpieczne. Unikajmy akwenów, w których występują silne prądy i zawirowania wody.
Zabawa w wodzie powinna być dostosowana do umiejętności pływackich. To co dla nas może być rozrywką - podtapianie, wciąganie pod wodę, dla osoby, która nie czuje się pewnie w wodzie może się skończyć tragicznie.

Korzystałam ze strony:

https://www.mfind.pl/akademia/ciekawostki-ubezpieczeniowe/bezpieczenstwo-nad-woda/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik w TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska jak to się dzieje, że Polacy topią się 2× częściej niż inni obywatele Unii Europejskiej najprostsza odpowiedź to nadmierna brawura kąpiel po wypiciu oczywistym jest, że piwo to też Żarko, że nie należy się kąpać po zażyciu innych używek także na to bezpośrednio poprosił przeceniamy często swoje umiejętności pływackich skaczemy do wody miejsca nieznane na głupka, a to może doprowadzić w wypadku, gdy uderzymy Rozwiń » głową wodną do śmierci lub kalectwa, zanim wejdziemy do wody Ochla myśleli pozwolić uniknąć wstrząsu termicznego najlepsza temperatura wody to 2224 stopni nawet jeśli uważamy ze świetnie pozwany nie róbmy tego miejsca, gdzie kąpiel jest zakaz za jeśli korzystamy z niestrzeżonych kąpielisk sprawdźmy głębokość i struktury dna generalnie wpływają miejsca, które dobrze zna uwaga nawet dorosły za plątanie się nie może być bardzo niebezpieczny unikajmy akwenów, w których występują silne prądy i zawirowania wody zabawa w wodzie powinna być dostosowana do umiejętności pływackich co dla nas może być rozrywką podtapianie wciąganie pod wodę Ochla pływanie osoby, które nie czuje się pewnie w wodzie może skończyć się trafić przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przez 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA