REKLAMA

Topienie wtórne

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-08-12 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Mówiłam już o zasadach, jakich powinniśmy przestrzegać bę∂ąc nad wodą i kąpiąc się. A czy słyszeli Państwo o takich wypadkach; Rozwiń »
dziecko zachłysnęło się wodą w basenie. Wieczorem rodzina wróciła do domu i 10 letni chłopczyk poszedł spać. Zasnął. Nagle z jego ust i nosa zaczęła wydobywać się piana. Mimo szybkiego przyjazdy karetki zmarł w trakcie drogi do szpitala.
Inny przykład - dwuletnie dziecko podczas kąpieli w zaczyna się topić. Ojciec wyciąga chłopca szybko na brzeg. Mama dziecka - pielęgniarka fachowo naciska jego klatkę piersiową. Szczęśliwie chłopczyk odkrztusza wodę, którą zachłysnął się podczas tonięcia. Do końca dnia jest osłabiony i senny. Rodzice uważają, że to naturalna reakcja na to co przeżył. Kładą syna do łóżka. Dziecko umiera we śnie.

O co chodzi ? Dlaczego tak się stało. W obu tych przypadkach mamy do czynienia z tzw wtórnym utonięciem. Może ono zdarzyć się nawet w wannie i ogrodowym baseniku. Na czym ono polega w jutrzejszym Przewodniku Medycznym przed 14

Przykłady wzięte z:

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100961,25040088,wtorne-utoniecie-mozna-utonac-w-lozku.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie rządowe Ewa Podolska mówią o zasadach, jakimi powinniśmy się kierować będą nad wodą com 5, ale czy słyszeli państwo taki wypad dziecko zatrzasnęło się od pasji wieczorem rodzina wróciła mówi dziesięcioletni chłopczyk pośrednictwa zasad na ryzyko ust nosa zaczęła wydobywać piany mimo szybkiego przyjazdu karetki zmarł w trakcie drogi do szpitala w inny przykład dwuletnie dziecko podczas kąpieli masło zaczyna się topić ojciec wyciąga chłopca Rozwiń » szybko na brzeg mama dziecka pielęgniarka fachowo nacisk jego klatkę pierwsza część chłopczyk Krzysia wodę, którą zachłysnął się podczas tonięcia do końca dnia jest osłabiony senny rodzice uważają, że to naturalna reakcja na to co przeżył kładą syna do łóżka dziecko umiera we śnie, dlaczego tak się stało, o co chodzi o takich przypadkach mamy do czynienia z tzw. wtórnym utonięcie może się zdarzyć nawet w wannie i ogrodowym baseniku na czym polega w dzisiejszym przewodniku medycznym przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audycji Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA