REKLAMA

Utonięcie suche a wtórne - czym się różnią

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-08-17 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Wtórne utonięcie. Mówiłam o nim w ubiegłym tygodniu. Nazwa myląca. Oznacza ono sytuację, gdy do płuc dostanie się woda. Nawet niewielka jej ilość. Drażni ona płuca doprowadzając do obrzęku. Następuje niedotlenienie krwi. A to z kolei prowadzi do niedotlenienia mózgu, zatrzymania krążenia i śmierci. Rozwiń »
Istnieje taże pojęcie - utonięcie suche. W tym przypadku chodzi o to, że woda docierająca do nosogardzieli wywołuje skurcz krtani. Płyn blokuje proces oddychania, zatrzymuje się krążenie.

W przypadku suchego utonięcia problemy pojawiają się u człowieka w zasadzie od razu, wraz z chwilą odruchowego skurczu struktur krtani.
Natomiast w wypadku utonięcia wtórnego nasza czujność może być uśpiona ponieważ dochodzić może do niego zarówno po 15 minutach od wypadku w wodzie, jak i nawet po upływie 72 godzin od takiego zdarzenia.
Do suchego i wtórnego utonięcia może dojść zarówno po kąpieli w morzu, jeziorze jak i przydomowym basenie a nawet w wannie.

Pisząc Przewodnik korzystałam z następujących źródeł.
https://www.mjakmama24.pl/dziecko/zdrowie/wtorne-suche-utoniecia-jak-im-zapobiec-aa-fbBo-Zc2y-v4jn.html

https://parenting.pl/wtorne-utoniecie-cichy-zabojca Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska w tournée utonięcie mówią o nim państwo w ubiegłym tygodniu znam Lorca oznaczone sytuacja, gdy do płuc dostanie się, bo nawet niewielka ilość drażni na płuca, doprowadzając dobrze rynku następuje niedotlenienie krwi, a to z kolei prowadzi do niedotlenienia mózgu zatrzymanie krążenia śmierć istnieje także pojęcie utonięcie suchy w tym przypadku chodzi o to, że woda docierająca do nosogardła dzieli wywołuje skurcz Rozwiń » krtani płyn blokuje proces oddychania i zatrzymuje się krążek w przypadku suchego tonięcia problemy pojawiają się u człowieka w zasadzie od razu wraz z chwilą odruch owego skurczu struktur zdani natomiast w wypadku tonięcia wtórnego nasza czujność może być uśpiona, ponieważ dochodzić może do niego zarówno po 15 minutach od wypadku w wodzie jak nawet po upływie 72 godzin od takiego zdarzenia do suchego i wtórnego tonięcia może dojść zarówno po kąpieli w morzu jeziorze jak w wannie czy dziecięcym baseniku przewodnik medycznych od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA