REKLAMA

Jak wirus zmienia sądy

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2020-08-25 10:00
Prowadzący:
Czas trwania:
23:00 min.
Udostępnij:

Epidemia koronawirusa i rządowe restrykcje znacząco wpłynęły na pracę sądów. W połowie marca w większości jednostek odwołano jawne rozprawy i posiedzenia, ograniczono dostęp do budynków i zmniejszono liczbę stanowisk w biurach podawczych. W odpowiedzi na apele pełnomocników stron zdecydowano się na zawieszenie biegu terminów. O pracy sądów w czasie lockdownu opowiadają sędzia Anna Begier z Sądu Rejonowego we Wrześni i sędzia Anna Wypych-Knieć z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa Rozwiń »

Zmiana w trybie pracy sądów miała wpływ nie tylko na sędziów, strony i ich pełnomocników, ale także na społecznych obserwatorów, którzy kontrolują przebieg rozpraw. Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska, uważa, że część wprowadzonych restrykcji za bardzo ogranicza dostęp do sądów.

A mecenas Kuba Gąsiorowski z Kancelarii WEBER Gąsiorowski Swędzioł mówi, jak epidemia i zmiany ustawodawcze z nią związane wpłynęły na codzienną pracę prawników.

Prowadzi Aleksandra Redzisz.

Dzisiejsze wydanie przygotowali ze mną Piotr Żakowiecki, Tytus Wilam, Joanna Pamuła, Maciej Kurczewski i Marcin Bąba.

Zapraszamy do słuchania. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA