REKLAMA

Przebarwienia posłoneczne - jak się ich pozbyć

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-08-27 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:42 min.
Udostępnij:

Jak dbać o skórę po wakacjach, gdy słońce, wiatr i woda zostawiły na niej swoje ślady. Rozwiń »
Najpierw obowiązkowo obejrzyjmy swoje ciało. Jeżeli pojawiły się nowe lub zmieniły istniejące pieprzyki lub znamiona wybierzmy się do dermatologa. Dla własnego spokoju.
Jeżeli wszystko jest w porządku to możemy się zając innymi problemami. Np przebarwieniami czyli nieregularnymi ciemniejszymi plamami na skórze. To skutek braku ochrony przed słońcem. Komórki wyprodukowały większe ilości melaniny, która nieregularnie rozłożyła się w naszej skórze. Możemy sami zacząć od kremów z dodatkiem witaminy Ci A , także peelingu lub złuszczenie naskórka za pomocą kwasów AHA. Gdy domowe sposoby nie działają - stężenie kwasu w produktach które możemy kupić to tylko 3-5 procent- konieczna jest wizyta u dermatologa. Lekarz może wykonać peeling na bazie kwasów o znacznie silniejszym stężeniu, i dobranym indywidualnie do koloru plamy. Inne metodą jest jest mezoterapia. Lekarz ostrzykuje plamę substancją leczniczą, np. kwasem hialuronowym, który działa na nią od środka.
Gdy plamy są oporne, można zastosować dermabrazję lub mikrodermabrazję polegające na głębokim złuszczeniu naskórka.
Wniosek jeden: lepiej zapobiegać czyli chronić skórę przed słońcem, niż potem walczyć z przebarwieniami Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska jak dbać o skórę po wakacjach, gdy słońce wiatr woda zostawiła na nim swoje ślad najpierw obowiązkowo obejrzymy swoje ciało, jeżeli pojawią się nowe lub zmieniły istniejące pieprzyki znamiona wybierzmy się do dermatolog dla własnego spokoju, jeżeli wszystko z porządku to możemy się zająć innymi problemach np. przebarwieniami, czyli nieregularnymi ciemniejszymi plamami na skórze to skutek braku ochrony przed Rozwiń » słońcem komórki wyprodukowały większe ilości melaniny, która nieregularnie rozłożyła się w naszej skórze możemy sami zacząć od kremów z dodatkiem witaminy c ja także peelingu lub złuszczenia naskórka za pomocą kwasów aha domowe sposoby nie działają stężenie kwasów produkty, które możemy kupić to tylko 3 do 5% konieczne jest wizyta u dermatologa lekarz może wykonać peeling na bazie kwasów znacznie silniejszym stężeniu i dobrany indywidualnie do koloru plamy inną metodą jest mezoterapia lekarz wstrzykuje plamę substancją leczniczą np. kwasem hialuronowym, który działa na nim ośrodka, gdy plamy są oporne można zastosować termo obrazuje lub Micro Terma obrazem polegające na głębokim złuszczeniu naskórka wniosek 1 lepiej zapobiegać, czyli chronić skórę przed słońcem niż potem walczyć z przebarwienia przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA