REKLAMA

Dlaczego Panowie powinni jeść orzechy?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
18-10-2019 13:50 (Powtórka: 18-09-2020)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

W naszym orzechowym cyklu dziś coś specjalnie dla mężczyzn. Rozwiń »

Otóż okazuje się, że aminokwas - arginina, który znajduje się w orzechach działa jak no - nie zgadną Państwo - jak te słynne niebieskie tabletki których nazwy nie wymówię, a i tak Państwo wiedzą o co chodzi. Tak samo jak i ów lek arginina wspomaga wytwarzanie tlenku azotu. A tlenek azotu uruchamia łańcuch reakcji doprowadzających do rozluźnienia mięśni gładkich, a to w konsekwencji powoduje zwiększenia napływu krwi do ciał jamistych członka i jego wzwodu.
Grupa urologów i biochemików z uczelni w Ankarze, stwierdziła że zaledwie 100 g orzeszków pistacjowych dziennie podawanych przez trzy tygodnie wystarcza, by poprawić parametry erekcji u pacjentów z zaburzeniami wzwodu.

Z kolei badania wykonane w Los Angeles, na Uniwersytecie kalifornijskim dowiodły, że orzechy poprawiają jakość nasienia: żywotność, ruchliwość i morfologię plemników. Tu wystarcza już 75 g orzechów dziennie
A więc jedzcie Panowie Orzechy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam, oraz sprawdź jak działa nowe internetowe radio TOK+Muzyka. Wybierz pakiet Standardowy i słuchaj wygodniej w aplikacji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA