REKLAMA

Orzechy a rak prostaty cz.2

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-09-22 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Wczoraj była mowa o tym jak jedzenie orzechów wpływa na spowolnienie rozwoju raka prostaty. Rozwiń »
Dzisiaj o tym jaki jest mechanizm tego działania.
Pytanie - który składnik orzechów gra tu rolę ? Przypominam wśród myszy jedzących orzechy włoskie, tempo wzrostu guza było o 28% wolniejsze niż wśród tych które były karmione olejem sojowym. Poza tym w diecie obu grup była ta sama ilość kwasów tłuszczowych jak i pozostałych składników. Czyli nie mogą na to wpływać kwasy tłuszczowe omega -3.

A więc jaki czynnik ?
Kwasy omega-3 same nie wykazują takich właściwości, ale być może działają antynowotworowo w połączeniu z jakimś innym składnikiem. Rzadko dzieje się tak, że to jeden składnik z pożywienia daje tak dobre rezultaty. Nie udało się wskazać podczas badania, co konkretnie odpowiada za ochronę przed rakiem, ale eksperci przypuszczają, że to kombinacja związków w orzechach wraz z błonnikiem, cynkiem, magnezemi i selenem.

Badania wykazały, że orzechy wpływają na szereg mechanizmów związanych z rozwojem nowotworów. Nie tylko raka prostaty, ale też i.... piersi. A ile trzeba ich zjeść ?
Niedużo. Porcja czyli garść orzechów włoskich dziennie.   Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska, czyli była mowa o tym jak jedzenie orzechów wpływa na spowolnienie rozwoju raka prostaty dzisiaj o tym, jaki jest mechanizm tego działa pytań, które ze składników orzechów gratuluję przypomina przed myszy jedzących orzechy włoskie tempo wzrostu guza było 28% wolniejsze niż wśród tych, które były karmione olejem sojowym poza tym w diecie obu grup była ta sama ilość kwasów tłuszczowych, jakie pozostały składnik, Rozwiń » czyli nie mogą na to wpływać kwasy tłuszczowe lekarz, a więc, jaki czy kwasy omega 3 sam nie wykazują takich właściwości, ale być może działają anty nowotworową w połączeniu z jakimś innym składniki rzadko dzieje się tak, że to 1 składnik pożywienia daje takie rezultaty nie udało się wskazać podczas badania co konkretnie odpowiada za ochronę przed rakiem, ale eksperci przypuszczają, że to kombinacja związków orzechach oraz błonnikiem cynkiem magnezem i cele badania wykazały, że wpływają na szereg mechanizmów związanych z rozwojem nowotworów nie tylko raka prostaty, ale też pierwsze, a ile trzeba chwycić niedużo porcja, czyli garść orzechów włoskich dziennie przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu, wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA