REKLAMA

Zegar biologiczny - jak funkcjonujemy do południa

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-09-29 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:12 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy o naszym zegarze biologicznym. Wczoraj powiedziałam jak funkcjonuje nasz organizm między 6 a 9. A póżniej? Godziny między 9 a 12 to czas gdy najlepiej wziąć się za najtrudniejsze zadania. Przed godziną 12 zazwyczaj występuje szczyt kreatywności i koncentracji, dlatego jest to dobry czas na spotkania, obmyślanie strategii i szukanie nowych rozwiązań. Rozwiń »
Mózg jest wtedy najbardziej pobudzony.
To także czas maksymalnego stężenia kortyzolu we krwi co oznacza, że jesteśmy bardziej czujni i i pobudzeni do działania. Trzustka pracuje najlepiej; poziom insuliny i enzymów jest na tyle wysoki, że jedzenie jest trawione bez przeszkód. Możemy sobie pozwolić na coś słodkiego.
W tych godzinach najbardziej skuteczny jest trening fizyczny. Potem odpowiednimi godzinami dla wysiłku fizycznego jest pora między 17-18.

Przewodnik Medyczny Na Zdrowie od poniedziałku do piątku przed 14


Korzystałam z:

https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21532951,zmiana-czasu-jak-odczujesz-przestawienie-zegara.html

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zegar-biologiczny-czlowieka Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie i dobry Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy naszym zegarze biologicznym, czyli powiedziałam jak funkcjonuje nasz organizm między szóstą dziewiątą, a później godzinę między dziewiątym dwunastą to czas najlepiej się wziąć za najtrudniejsze zadanie przed godziną dwunastą zazwyczaj występuje szczyt kreatywności koncentracji dlatego jest to dobry czas na spotkania obmyśla strategię i szukanie nowych rozwiązań mózg jest wtedy najbardziej pobudzony to Rozwiń » także czas maksymalnego stężenia kortyzolu we krwi co znaczy, że jesteśmy bardziej czujni pobudzeni do działań szóstka pracuje najlepiej poziom insuliny mówi na tyle wysoki, że jedzenie strawiony bez przeszkód możemy sobie pozwolić na coś słodkiego w tych godzinach najbardziej skutecznie trening fizyczny potem odpowiednimi godzinami wysiłku fizycznego sporami między 17, a 18 przewodnik medyczny na zdrowie od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA