REKLAMA

Amazon prezentuje platformę gamingową Luna

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2020-09-30 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

W zeszłym tygodniu opowiadałem najnowszych generacjach konsol Playstation i Xbox. Zapraszam posłuchania podcastu na tokfm.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej. Dzisiaj kilka słów o streamingu gier. W dużym uproszczeniu polega ono na graniu bez konsoli, a wszystko co widzimy na ekranach telefonów, smartfonów, komputerów czy telewizorów, jest transmitowane przez internet. Grą sterujemy u siebie, a cała moc obliczeniowa jest przerzucona do internetu. Inaczej mówiąc gramy w chmurze. Dzięki temu nie musimy mieć w domu bardzo drogiego sprzętu. Rozwiń »

Oczywiście, streaming gier nie jest za darmo i tak jak w przypadku serwisów takich jak Netflix, HBO GO, Apple Music czy Tidal, za taką usługę musimy zapłacić. W Stanach kosztuje ona kilka dolarów.

Obecnie na rynku jest już kilka takich gamingowych platform. Google ma Stadię, Microsoft udostępnił niedawno subskrybentom usługi Xbox Game Pass Ultimate usługę xCloud. Kilka dni temu podobną platormę zaprezentowała firma Amazon. Luna, bo tak się nazywa, na razie jako jedyna będzie dostępna również na iPhone'y lub iPady. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam w zeszłym tygodniu opowiadałem o najnowszych generacjach konsol PlayStation Xbox zapraszam do posłuchania podcastu NATO katem PL oraz w naszej aplikacji mobilnej dzisiaj kilka słów o streamingu gier w dużym uproszczeniu polega ono na graniu bez konsoli, a wszystko co widzimy na ekranach telefonów smartfonów komputerów telewizorów jest transmitowane przez internet grą sterujemy u siebie, a cała moc obliczeniowa jest Rozwiń » przerzucona do internetu inaczej mówiąc gramy w chmurze dzięki temu nie musimy mieć w domu bardzo drogiego sprzętu oczywiście streamingu gier nie jest za darmo tak jak w przypadku serwisów takich jak Netflix HBO go, a pomiędzy czytaj idą za taką usługę musimy zapłacić w stanach kosztuje ona kilka dolarów obecnie na rynku jest już kilka takich gamingowych Platforma Google ma stawie Microsoft udostępnił niedawno subskrybentów ex boks impas automat usługę eksploracji kilka dni temu podobną Platformę zaprezentowała firma Amazon Luna, bo tak się nazywa na razie jako jedyna będzie dostępne również na iPhone i pady, bo będzie można z niej korzystać przez przeglądarkę safari wystarczy mieć aktualizowane system do, a już 14 lub iPadów 14 na oficjalny start ludzie musimy jeszcze poczekać na razie pilotażowy dostęp do niej mają mieszkańcy Stanów zjednoczonych usługa będzie dostępna w kilku wariantach najtańszy ma kosztować niecałe 6USD Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA