REKLAMA

Zegar biologiczny - Po północy śpijmy

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-10-06 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Zegar biologiczny. To on narzuca rytm funkcjonowania naszemu ciału. Jego różnym układom i narządom. Żyjmy zgodnie z naszym zegarem biologicznym, a wtedy będziemy zdecydowanie lepiej funkcjonować. Od kilku dni poruszam się zgodnie z jego wskazówkami, opowiadając Państwu co w poszczególnych porach dnia najlepiej robić, a czego zdecydowanie nie robić. No i mamy już północ. Wtedy absolutnie i nieodwołalnie trzeba spać. Melatonina osiąga swój szczytowy poziom. Najniższy w ciągu doby jest wówczas poziom koncentracji i uwagi. W organizmie zachodzą zmiany hormonalne, nie pracuje układ pokarmowy. Oprócz..... wątroby Rozwiń »
Wątroba regeneruje się właściwie tylko podczas snu, dlatego też o tej porze rozpoczyna swój intensywny proces przemiany materii, usuwając z organizmu substancje trujące.
O godzinie 2 jesteśmy najbardziej podatni na wychłodzenie i na zimno.
Gdy śpimy mózg czyści się z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii,tworzy nowe wspomnienia, utrwala stare i łączy te nowsze ze wcześniejszymi. Z tego powodu sen odgrywa ważną rolę w uczeniu się, ponieważ pomaga utrwalać nowe informacje w celu późniejszego odtworzenia.
Korzystałam z:
https://www.odkrywamyzakryte.com/dobowy-zegar-biologiczny/
https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21532951,zmiana-czasu-jak-odczujesz-przestawienie-zegara.html ora Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
sponsorem programu jest dystrybutor suplementu diety probiotyków vivo miks przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska zegar biologiczny to on narzuca rytm funkcjonowania naszemu ciału jego różnym układem narządu żyjemy zgodnie z naszym zegarem biologicznym, a wtedy będziemy zdecydowanie lepiej funkcjonować od kilku dni porusza się zgodnie z jego wskazówkami, opowiadając państwu co w poszczególnych porach dnia najlepiej robić a czego zdecydowanie nie no i mamy już Rozwiń » północ wtedy absolutnie nie aktualnie trzeba spać melatonina osiąga swój szczytowy poziom najniższy w ciągu doby jest wówczas poziom koncentracji uwagi w organizmie zachodzą zmiany hormonalne nie pracuje układ pokarmowy oprócz wątroby wątroba regeneruje się właściwie tylko podczas snu dlatego też o tej porze rozpoczyna swój intensywny proces przemiany materii, usuwając organizmu substancje trujące o godzinie drugiej w nocy jesteśmy najbardziej podatni na wychodzenie na zimno, gdy śpimy mózg czyści się z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii tworzy nowe wspomnienia utrwala stare i łączy ten owczy z wcześniejszymi z tego powodu set odgrywa ważną rolę w uczeniu się, ponieważ pomaga utrwalać nowe informacje w celu późniejszego od tworzenia przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 40% taniej w zimowej promocji!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA