REKLAMA

Ćwiczmy oczy!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
08-07-2020 13:50 (Powtórka: 14-10-2020)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Wczoraj powiedzieliśmy, jak powinien być ustawiony monitor komputera by jajk najmniej męczīł sie nasz wzrok, a także nasze ciało Rozwiń »

Ekran nachylony po kątem 10-20 stopni monitora powinien znajdować się w odległości ok. 50 - 70 cm od oczu,
Górna krawędź monitora powinna znajdować się na linii wzroku, a jego centrum ok. 10 cm poniżej.

Minitor powinien być ustawiony bokiem do okna. Nie zaleca się stawiania monitora na tle lub naprzeciwko okna.

 Odbicia może powodować również blat biurka, dlatego warto wybrać matową powierzchnię. Tło za monitorem (np. przegródki) nie powinny być ani bardzo ciemne, ani bardzo jasne.
Pamiętaj również, aby regularnie przecierać ekran monitora tak, aby kurz nie podrażniał dodatkowo twoich oczu.


Dla wzroku kluczowe jest także oświetlenie pomieszczenia, w którym pracujemy. Specjaliści zalecają, aby w miarę możliwości nie łączyć oświetlenia naturalnego ze sztucznym. Zdrowsze będzie zastosowanie oświetlenia rozproszonego. Pozwoli to na uniknięcie szkodliwych odbić na ekranie monitora. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie widzów Ewa Podolska, gdy pracujemy przy komputerze od czasu do czasu daje odpocząć naszym oczom po każdej godzinie pracy zróbmy sobie 5 minutową przerwę spróbujmy oderwać mentalnie zajęć wyjść na zewnątrz choćby na taras lub parku co 20 minut natomiast ćwiczmy nasze być, a oto kilka takich ćwiczeń prostą rzeczą jest wykład po mruga nie otrzyma badania dowiodły, że w trakcie patrzenia w ekran rzadziej zrugany co za tym idzie okolic mniej Rozwiń » zwilżone oderwijmy wzrok od kraju i popatrzmy w dal najlepiej na coś zielonego innym dobrym ćwiczeniem na konotacji jest naprzemienne patrzenie na coś bliskiego i dalekiego weźmy długopis umieść go na wysokości wzroku, po czym oddala my i przybliżeń następne ćwiczenie jest spoglądanie w dół w górę w lewo prawo się ruszają tylko oczy głowa ma zostać nieruchomo, a teraz otrzyma przy nieruchomej głowie zrobimy znak nieskończoności w trakcie pracy przy komputerze napinają się także mięśnie gałki ocznej warto rozróżnić możemy zrobić takie ćwiczenie ze słońca o oczyszczenie dzwonimy patrzmy w ciemność tak długo aż przestaniemy widzieć świetne plany przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA