REKLAMA

Jak praca zdalna rujnuje kręgosłup? A może klękosiad?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
19-10-2020 13:50 (Powtórka: 28-02-2023)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Wiele osób w tej chwili pracuje zdalnie. Co to oznacza. Utraciły tę nawet minimalną dawkę ruchu jaką był dojazd do miejsca pracę, a potem już sama praca. To oznaczało przejście do stanowiska kolegi, do automatu by zrobić sobie kawę, pogawędkę ze znajomymi dla której gdy trzeba było wejść na 1 piętro. Rozwiń »

Teraz pracujemy w domu. I siedzimy, siedzimy, siedzimy . Funkcje biurka pełni stół. Zamiast fotelu zaprojektowanego do pracy mamy zwykłe krzesło. . Nie pracujemy przy komputerze z klawiaturą i ekranem na wysokości naszych oczu, mamy przed sobą laptop, który wymaga pochylenia głowy. I tak przez wiele godzin.
Wszystko to wpływa fatalnie na nasz kręgosłup. Co robić? Spróbujmy pracować przez jakiś czas na stojąco umieszczając wyżej komputer. Może pomyślmy o zakupie biurka najlepiej ze zmienna wysokością.
A czy widzieli Państwo krzesła tak zwane klękosiady. O ile krzesło posiada siedzisko i oparcie, czasem też podpórki pod ramiona, o tyle klękosiad składa się z podpórki pod kolana, czasami również częściowo pod łydki, oraz z lekko przechylonego siedziska, na którym na wpół się siedzi, a na wpół… opiera.
Ze względu na budowę klęcznika, inaczej pracuje górna część ciała. Układ lędźwi sprawia, że odruchowo prostuje się plecy. Jest to w zasadzie automatyczne, gdyż ewentualne pochylanie się do przodu jest w przypadku klękosiadu niewygodne. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska wielu osób w tej chwili pracuje zdali co to oznacza utraciły tę nawet minimalną dawkę ruchu, jaką był dojazd do miejsca pracy, a potem sama praca, a on oznaczała przejście do stanowiska kolejki do automatu by zrobić sobie kawy pogawędkę ze znajomymi lektury trzeba było wejść na pierwsze 5 teraz pracujemy w domu i siedzimy siedzimy siedzimy w funkcję biurka listów zamiast fotela zaprojektowanego do pracy mamy zwykłe przez nie Rozwiń » pracujemy przy komputerze z klawiaturą i ekrany na wysokości naszych oczu mamy przed sobą laptop, który wymaga pochylenia głowy i tak przez wiele godzin wszystko to wpływa fatalnie nasz kręgosłup co robić spróbujemy pracować przez jakiś czas na stojąco, umieszczając wyżej komputer może pomyślimy o zakupie biurka najlepiej ze zmienną wysokość oczy widzieli państwo krzesła tzw. Klinkosz Szady, o ile krzesło posiada siedziska oparcie czasem podpórki pod ramiona od reklam koszar składa się z podpórki pod kolana czasami również częściowo podwyżki oraz lekko przechylonego siedziska, na którym się po siedzi na pół opiera ze względu na budowę ręcznika inaczej pracuje górna część ciała układ lędźwi sprawia, że odruchowo prostujemy plecy jest to w zasadzie automatyczne, gdyż ewentualne pochylali się do przodu jest w przypadku klęsk osiadł niewygodne przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA