REKLAMA

Kręgosłup - nie leżmy bokiem

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-10-23 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Jak unikać problemów z kręgosłupem. Powiedziałam już o o pracy czyli wielogodzinnym siedzeniu. Dzisiaj o innych sytuacjach. Np oglądanie telewizji. Często zamiast siedzieć na kanapie leżymy bokiem. Nie jest to dobre dla kręgosłupa. A teraz Państwa zaskoczę; wielu ekspertów uważa, że najlepszą pozycją do oglądania telewizji jest leżenie na brzuchu. Kręgosłup jest wtedy dobrze wypięty i dobrze jest odtworzona naturalna równowaga kręgosłupa oraz wszystkich mięśni i powięzi, które go otaczają. Najważniejsze by w jednej pozycji nie trwać zbyt długo, czyli także tę zmieniać na siedzącą. Rozwiń »
Aby zachować fizjologiczne wygięcie kręgosłupa, gdy siedzimy na fotelu, krześle, kanapie, podczas jazdy samochodem podkładajmy pod plecy poduszkę.
Można też siedzieć na dmuchanej piłce do ćwiczeń. Można na krzesło położyć tzw poduszkę dynamiczną. Zaletą tych urządzeń jest to, że wymuszają one pracę mięśni grzbietu. Siedzimy, ale równocześnie się poruszamy. I o to chodzi.

https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,25946179,jak-uniknac-kontuzji-kregoslupa.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska jak unikać problemów z kręgosłupem powiedziała mu pracy, czyli wielogodzinnym siedzeń dzisiaj o innych sytuacjach np. oglądanie telewizji często zamiast siedzieć na kanapie leżymy bokiem nie jest dobry dla kręgosłupa, a teraz państwa zaskoczę tym ekspertów uważa, że najlepszą pozycję do oglądania telewizji jest leżenie na brzuchu kręgosłup jest dobrze by pięty i dobrze jest odtworzona naturalna równowaga Rozwiń » kręgosłupa oraz wszystkich mięśni i powięzi, którego otaczają najważniejsze by w 1 pozycji nie trwać zbyt długo, czyli także zmieniać tę na siedząco, aby zachować fizjologiczne wygięcia kręgosłupa, gdy siedzimy na fotelu krześle kanapie podczas jazdy samochodem podkładamy pod plecy poduszkę można też siedzi na dmuchanej piłce do ćwiczeń można na krzesło położyć tzw. poduszkę dynamiczną zaletą tych urządzeń jest to, że wymuszają one pracę mięśni grzbietu siedzimy, ale równocześnie się poruszamy i o to chodzi przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA