REKLAMA

Smartfon - na co nam szkodzi?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-10-26 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Czy widzą Państwo związek między telefonem a bólem pleców, szyi, ramion. Nie, no to proszę posłuchać. Grzebiemy ciągle w smartfonie. Pochylamy głowę. Nasza głowa waży mniej więcej 5.5 kg. Już przy 15 stopniowym nachyleniu nacisk na kark wynosi 12 kg, a przy maksymalnym 30. Rozwiń »
Efekt ? Już ma swoją nazwę to tzw " esemesowa " szyja. Pojawia się uczycie wbijania szpilek w kark, napięcie mięśni kręgosłupa, ból gdy chcemy obejrzeć się za siebie lub skręcić szyję w lewo lub prawo. Mało tego - mogą pojawić się bóle głowy o charakterze napięciowym.

A nasze nieustanne przebieranie palcami po ekranie smartfona /
Ma fatalny wpływ na dłonie.

Szkodzi drobnym stawom rąk i nadgarstka, .a także może wywołać przewlekłe uszkodzenie tzw stawów międzypaliczkowych. Dochodzi do przeciążenia mięśni odpowiedzialnych za ruchy nadgarstka oraz do zmian naczyniowych w stawach i tkankach miękkich ręki.
Po kilku godzinach spędzonych w ten sposób z smartfonem można odczuwać mrowienie w dłoniach ból, obrzęk i sztywność nadgarstka, a także bóle kciuka

Przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14

Korzystałam z
https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,25946179,jak-uniknac-kontuzji-kregoslupa.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska czy widzą państwo związek między telefonem bólem pleców szyi ramion nie to proszę posłuchać grzebiemy ciągle smartwatch pochylamy głowę nasza głowa waży mniej więcej 5,5kg już przy 15 stopniowym nachyleniu nacisk na kark wynosi 12 kg, a przy maksymalnym 30 efekt ma już nawet swoją nazwę tzw. esemesowa szyja pojawia się uczucie wbijania szpilek w kat napięcie mięśni kręgosłupa ból, gdy chcemy obejrzeć za siebie Rozwiń » lub tylko skręcić w szyję w lewo lub prawo mało tego mogą pojawić się bóle głowy o charakterze napięciowy nasze nieustanne przebieranie palcami po ekranie smartfona ma fatalny wpływ na dłoni szkodzi drobnym stawy rąk nadgarstka, a także może wywołać przewlekłe uszkodzenie tzw. stawów międzypaliczkowych dochodzi do przeciążenia mięśni odpowiedzialnych za ruchy nadgarstka oraz zmian naczyniowych w stawach i tkankach miękkich ręki po kilku godzinach spędzonych w ten sposób smartfonem można odczuwać promienie w dłoniach ból obrzęk i sztywności nadgarstka, a także ból kciuka przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA